Kim demiş yazın ortasında vizyon takvimi boş geçer diye! Ayın vizyon filmleri arasında bilimkurgudan aksiyon komedisine, dramadan animeye birçok farklı türde, İtalyan komedilerinden Bollywood gişe rekortmenlerine birçok yapım var.

Ağustos 2017’de vizyona girmesi planlanan 35 film arasında öne çıkanları sizin için seçtik…

***

Ağustos 2017 Vizyon Filmleri

agustos filmleri - the dark tower

The Dark Tower

Yönetmen: Nikolaj Arcel | Vizyon Tarihi: 4 Ağustos 2017

Yılın heyecanla beklenen fantastik yapımlarından olan The Dark Tower, bir Stephen King romanı uyarlaması. Üstelik senaryo ekibinde Oscar ödüllü senarist Akiva Goldsman, yönetmen koltuğunda da Danimarka’nın politik dramalarla ünlenmiş kalburüstü yönetmenlerinden Nikolaj Arcel yer alıyor. Evrenler arası sonsuz bir savaşın dünyaya sıçramasını konu alan filmde Idris Elba, Matthew McConaughey ve Jackie Earle Haley gibi oyuncular rol alıyor.

agustos filmleri - lasciati andare

Lasciati Andare / Let Yourself Go

Yönetmen: Francesco Amato | Vizyon Tarihi: 4 Ağustos 2017

İtalyan sinemasının bu yılki en başarılı komedilerinden biri olan Lasciati Andare ülkemizdeki sinema salonlarına da uğruyor. Elia adındaki bir psikanalistin spor salonunda tanıştığı bir kişisel antrenör sayesinde değişen hayatını kuvvetli bir mizahla anlatan filmde başrolleri Toni Servillo ve Verónica Echegui paylaşıyor.

agustos filmleri - ismaels ghosts

Les fantômes d’Ismaël / Ismael’s Ghosts

Yönetmen: Arnaud Desplechin / Vizyon Tarihi: 4 Ağustos 2017

Bu seneki Cannes Film Festivali’nin açılış filmi, Filmekimi’ni beklemeden yaz vizyon takvimine dahil olmuş. Göz kamaştırıcı kadrosunda Marion Cotillard, Mathieu Amalric, Charlotte Gainsbourg, Louis Garrel ve Alba Rohrwacher gibi isimlerin yer aldığı film, yeni filminin çekimleri sırasında eski bir sevgilisinin dönüşüyle kafası karışan bir yönetmenin yaşadıklarını konu alıyor.

agustos filmleri - manifesto

Manifesto

Yönetmen: Julian Rosefeldt | Vizyon Tarihi: 11 Ağustos 2017

Geçtiğimiz nisan ayında İstanbul Film Festivali’nin en çok ilgi gören filmlerinden olan ve Uluslararası Yarışma bölümünde yer alan Manifesto da ayın vizyon filmlerinden. Cate Blanchett’in muazzam bir oyunculukla 13 ayrı karaktere hayat verdiği filmin senaryosu ise tamamen sanat ve felsefe tarihindeki manifestolardan alıntılanmış monologlardan oluşuyor. Julian Rosefeldt’in çok kanallı bir yerleştirme olarak sergilenmiş ve ardından uzun metrajlı bir film olarak kurgulanmış filmi, sinemada yaşayacağınız en ilginç deneyimlerden biri.

agustos filmleri - dangal

Dangal

Yönetmen: Nitesh Tiwari |  Vizyon Tarihi: 18 Ağustos 2017

Ağustos vizyon takvimi çok geniş bir yelpazede, dünya sinemasının farklı ülkelerinden filmlerle dolu. Hindistan yapımı Dangal da bunlardan biri. Şu an IMDb’nin Top 250 listesinde ilk 75’te yer alan film, hepsi güreşçi olan bir baba ve iki kızının zafere oynadıkları bir yarışma üzerinden toplumsal ve sınıfsal normlara kafa tutuşunu anlatıyor. Film, yalnızca Bollywood sinemasına ilgi duyanların değil, herkesin izlemesi gerekenlerden.

agustos filmleri - hitmans bodyguard

The Hitman’s Bodyguard 

Yönetmen: Patrick Hughes / Vizyon Tarihi: 18 Ağustos 2017

Yaz demek, biraz da aksiyon komedisi demek. Bu yazın en çok güldüreceğe benzeyen aksiyon komedisi ise Ryan Reynolds ve Samuel L. Jackson’ın başrollerini paylaştığı The Hitman’s Bodyguard. Kevin Costner ve Whitney Houston’ın unutulmaz The Bodyguard’ına göndermeler içeren afişiyle henüz izlenmeden güldürmeyi başaran film, mahkemede tanıklık etmesi gereken bir tetikçinin davaya zamanında ve güvenli bir şekilde ulaşması için tuttuğu bodyguard ile olan ilişkisini anlatıyor.

agustos filmleri - your name

Kimi no na wa. / Your Name

Yönetmen: Makoto Shinkai / Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017

Geçtiğimiz yılın IMDb Top 250 listesine girmeyi başarmış filmlerinden, Your Name adlı anime, gecikmeli olarak ülkemiz vizyon takvimine dahil olmuş. Film, rüyalar aracılığıyla telepatik bir bağ kuran iki yabancının, bir dağ kasabasındaki lise öğrencisi Mitsuha ve Tokyo’da yaşayan lise öğrencisi Taki’nin hikâyesini anlatıyor.

agustos filmleri - logan lucky

Logan Lucky 

Yönetmen: Steven Soderbergh / Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017

Günümüz sinemasının en üretken yönetmenlerinden Steven Soderbergh, bir kez daha yıldızlarla dolu bir aksiyon filmiyle karşımızda. Kuzey Carolina’daki bir NASCAR yarışı sırasında hayata geçirmek üzere kusursuz bir soygun planı yapan iki kardeşin yaşadıklarını konu alacak bu hız dolu aksiyon filminde Daniel Craig, Channing Tatum, Adam Driver, Katherine Waterston, Hilary Swank, Katie Holmes ve Seth MacFarlane gibi isimler rol alıyor.

agustos filmleri - despicable me 3

Despicable Me 3

Yönetmen: Kyle Balda & Pierre Coffin | Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017

2010 ve 2013’teki filmlerin ardından 2015’te bir spin-off filmle, Minions ile karşımıza çıkan Despicable Me serisi devam ediyor. Bir kez daha Steve Carell’in seslendirdiği ‘çılgın hırsız’ Gru, kendisiyle zerre alakası olmayan ikiz kardeşi Dru ile tanışıyor ve uzun zamandır uzak kaldığı suç alemine geri dönmeye ikna olmuşa benziyor. Uzun lafın kısası, minion’ları özlediyseniz, bu ay hasret giderebilirsiniz.

agustos filmleri - terminator 2

Terminator 2: Judgment Day (1991)

Yönetmen: James Cameron / Vizyon Tarihi: 25 Ağustos 2017

1992 En İyi Görsel Efektler, En İyi Makyaj, En İyi Ses ve En İyi Ses Kurgusu Oscar ödüllerinin sahibi, sinema tarihinin en iyi bilimkurgu-aksiyon filmlerinden Terminator 2: Judgment Day, yenilenmiş kopyasıyla 3D olarak, ABD ve İngiltere ile eşzamanlı olarak bu ay sonunda ülkemizde de sinema salonlarına konuk oluyor. Biraz 90’lar nostaljisi, biraz hafıza tazelemek, biraz da iyi bir bilimkurgu filmi izlemek için doğru sinemaya!

Hazırlayan: Emre Eminoğlu

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x
Newsletter'a üye olmadınız mı?