Bir yönetmen düşünün, IMDb Top250 listesinin ilk 25’ine 2 film birden sokmuş, 90’lı yıllara damgasını vurmuş ve çektiği her filmle (hemen hemen her filmle diyelim!) hayranlarını memnun etmeyi ve kitlesini arttırmayı başarmış olsun… Birçoğumuzun taptığı David Fincher, bu hafta yeni filmi “Gone Girl” ile karşımızda! Bunu fırsat bilerek yönetmenin kariyerindeki 10 filmi bir araya getirdik.

david fincher - gone girl 1

David Fincher’ın yeni filmi “Gone Girl”, Gillian Flynn’in aynı adlı romanından kendisi tarafından uyarlanan ve kaybolan karısının ardından medyanın ve suçlamaların odağı haline gelen bir adamın hikayesini anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Ben Affleck ve Rosamund Pike’ın yanı sıra Neil Patrick Harris ve Tyler Perry de yer alıyor. Şimdiden ödül sezonunun favorileri arasında yer alan, özellikle Rosamund Pike’ın performansıyla konuşulan filmin kamera arkasında da gittikçe David Fincher ile özdeşleşmeye başlayan isimler var: Jeff Cronenweth’in görüntüleri, Trent Reznor & Atticus Ross ikilisinin müzikleri ve Kirk Baxter’ın kurgusu…

david fincher - gone girl 2

Hemen hemen tüm sinefillerin en sevdiği yönetmenler arasında yer alan Fincher’ın yeni filmini izlemeden önce kariyerine bir göz atmak istedik. İşte 10 filmde David Fincher sineması:

Bu hafta Gone Girl (Kayıp Kız) dışında Woody Allen’ın yeni filmi “Magic in the Moonlight” ( Sihirli Ay Işığı), Lois Lowry’nin sevilen romanından uyarlanan “The Giver” (Seçilmiş), James Franco ile Kate Hudson’ı buluşturan aksiyon “Good People” (Ölümcül Oyun) ve Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Wally Pfister’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Johnny Depp’li “Transcendence” (Evrim) da vizyona giriyor. Bu hafta Filmekimi’nin de başladığını unutmayın!

 gg_tur_ss_560x300_static_100k_date

Hazırlayan: Emre Eminoğlu

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x
Newsletter'a üye olmadınız mı?