Kedisiz bir İstanbul düşünebiliyor musunuz? Tabii ki hayır! İstanbul’un kedilerini konu alan belgesel “Kedi”, dünyanın farklı köşelerinde ilgiyle izlendikten sonra bugün ait olduğu kentte de vizyona konuk oluyor. Biz de diyoruz ki, sinemayı da kediler olmadan düşünemiyoruz! İşte kedileri daha çok sevmemizi sağlayan 10 film…

10 - Kamil in KEDI

İstanbul sokaklarının en önemli parçası olan sokak kedileri, bugünlerde bir belgeselle gündemde. Kedi Avustralya’dan İrlanda’ya birçok ülkede gösterildikten ve ABD’de bugüne kadar en çok izlenen Türkiye yapımı olduktan sonra şimdi de ülkemizde Başka Sinema salonlarında gösterime giriyor. Yönetmen Ceyda Torun, belgesel için şöyle diyor: “On bir yaşıma kadar İstanbul’da yaşadım. Kediler olmasaydı, çok daha yalnız bir çocukluk geçirebilir ve bugün olduğum insan olamazdım. İstanbul’a her geldiğimde şehrin daha çok değiştiğini, bana daha yabancılaştığını hissediyorum. Bunun tek istisnası, kediler. Şehirle bütünleşip, ruhunu sarıyor ve şehrin tek değişmez elementi oluyorlar. Bu film birçok anlamda tahmin edilemez biçimlerde değişime uğrayan şehre ve o kedilere yazılmış bir aşk mektubu.”

Kedi‘nin verdiği kedi aşkıyla, sinemanın en sevdiğimiz kedilerini hatırlamak istedik…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

  1. Muhteşem bir liste olmuş! Kedisever daha doğrusu kedilere taparnbir magger olarak, şimdi Minnoş’umu kucağıma alıp hepsini sırayla izleyesim var :) Ellerinize sağlık!

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x
Newsletter'a üye olmadınız mı?