2002′de Robert Ludlum’un roman serisinden uyarlanan ilk filmiyle fırtınalar koparan seri, bu hafta maceralarını konu aldığı ajanın tam adını başlığına taşıyan devam filmi Jason Bourne ile vizyona geri dönüyor!

jason bourne 1

Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamayan ve özel bir ajanlık eğitimi aldığını içgüdüleri, refleksleri ve yetenekleriyle kavrayan Jason Bourne ile ilk olarak 2002′de The Bourne Identity aracılığıyla tanışmıştık. 2012′de kötü eleştiriler alan Matt Damon’sız bir spin-off ile devam eden serinin bu hafta vizyonda izleyebileceğimiz filmi muhteşem yönetmen-oyuncu ikilisi geri dönüyor: Jason Bourne rolünde bir kez daha Matt Damon, yönetmen koltuğunda ise Paul Greengrass var!

jason bourne 3

 

90′ların en sevilen genç oyuncularından olan Matt Damon, özenle inşa edilen kariyeri boyunca Martin Scorsese’den Clint Eastwood’a, Francis Ford Coppola’dan Coen Biraderler’e birçok ünlü yönetmenle çalışma fırsatı buldu. Yeni Bourne filmini fırsat bilerek, Damon’ın filmografisini mercek altına aldık:

Bu hafta Jason Bourne dışında vizyonda izleyebileceğiniz yeni filmler şunlar: 80′ler klasiğinin 30 yıl sonra yepyeni bir kadroyla çekilen re-boot filmi Ghostbusters (Hayalet Avcıları), Emmanuelle Bercot’ya 2015′teki Cannes Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdıktan sonra ülkemizde !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali kapsamında gösterilen Mon roi (Prensim), Mila Kunis, Kristen Bell, Christina Applegate gibi isimleri buluşturan komedi  Bad Moms (Eyvah Annem Dağıttı!) ve korku filmi Worry Dolls (Şeytanın Oyuncakları).

Hazırlayan: Emre Eminoğlu

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x
Newsletter'a üye olmadınız mı?