Yazın yaklaşmasıyla müzik şehrin dört bir yanına yayılmaya başlarken, vizyondaki filmlerden DALIDA sayesinde beyazperde de müzikle doluyor. Sinema ve müziğin kesiştiği noktayı sevenler için, ünlü sanatçıların yaşamlarına ve müziklerine odaklanan filmleri bir araya getirdik.

Dalida-la-resurrection

Bir dönem yalnızca Fransa’nın değil tüm dünyanın süperstar şarkıcısı olarak sahnelerden inmeyen Dalida’nın trajik hayat hikâyesi, tabii ki dillerden düşmeyen şarkıları eşliğinde beyazperdede… Kahire’den Paris’e uzanan hikâyesi, çağdaş, karmaşık, karizmatik kişiliği ve müziğiyle dünyaya karşı duran Dalida’yı filmde Sveva Alviti canlandırıyor.

Dalida gibi, ünlü müzisyenlerin, sanatçıların ve yıldızların yaşamları sinemayı her daim etkileyici gerçek yaşam öyükleriyle besliyor. İşte son yıllardan 10 müzik filmi, 10 yaşam öyküsü ve müzik dolu 10 film…

Bu hafta vizyonda izleyebileceğiniz yeni filmler ise şunlar: 20 yıl sonra gelen heyecan verici devam filmi T2 Trainspotting, “Kaptan” Cousteau’nun yaşamına odaklanan L’odyssée / The Odyssey / Derinliklere Yolculuk,  Sean Penn’in yönettiği, Javier Bardem ve Charlize Theron’lu The Last Face / Gerçeğin İki Yüzü ve gerilim filmi Unforgettable / Saplantı, Fransız komedisi Les visiteurs: La revolution / Çılgın Ziyaretçiler 3: İhtilal, animasyon Gamba: Ganba to Nakamatachi / Gamba: Macera Çetesi ve yerli yapımlar Eski Sevgili, Baş Belası, Çam Yarması, 666 Cin Musallatı ile Umudun Kıyısında. 

Hazırlayan: Emre Eminoğlu

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x
Newsletter'a üye olmadınız mı?