Bu hafta sonu yine İstanbul’un çeşitli köşelerinde birbirinden farklı birçok etkinlik yer alıyor. Ben de içlerinden en müzikli, en eğlencelilerini seçmeye çalıştım.

5 Temmuz Cuma

hafta sonu - göksel

Göksel @ Vialand AveaPark

“Bende Bi’ Aşk Var” albümünün en sevdiğim şarkısı ‘Aşkın Yalanmış’a çektiği kliple beğenimi kat be kat artıran Göksel, duygu yoğunluğu yüksek şarkılarıyla Cuma gecesi Vialand AveaPark sahnesinde olacak. Gidenlerin hiç pişman olmayacağı, kaçıranların ise üzüleceği bu konseri Cuma gecesi planlarınıza dahil edin bence. Gidenler benim için başta ‘Aşkın Yalanmış’ olmak üzere ‘Uzun Uzun Yollar’ ve ‘Bir Seni Konuşurum’u da dinlemeyi ihmal etmesin.:)

hafta sonu - xinobi

Disco’nun B Yüzü: XINOBI (D.I.S.C.O Texas) @ Kiki Ortaköy Teras

Kiki Ortaköy, bu akşam dansın hiç durmayacağı bir partiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kamp!, Moullinex, Justin Faust gibi tropikal disco disiplinine sahip önemli isimleri barındıran Portekizli plak şirketi Disco Texas’ın patronu Xinobi mayhoş disco sound’larından yüksek tempo Deep House’a kadar uzanan setlerinden biriyle bu gece İstanbul’da.

 

6 Temmuz Cumartesi

Tünel Konserleri

hafta sonu - tünel konserleriHollanda Konsolosluğu, Salon İKSV, Indigo, Nardis, Alt, İtalyan Kültür Merkezi ve Tünel Kave, Cumartesi günü festival içinde festivale ev sahipliği yapıyorlar. arklı mekânlarda ve açık hava sahnelerinde gerçekleştirilecek birçok konser, etkinlik ve atölye çalışmasıyla Tünel Şenliği’nin bu yılki konukları arasında Ola Onabule, Matthias Eick, Roos Jonker, Timo Lassy, Bruut!, Ariya Asrabeat Arkestra, Salvatore Bonafede Trio, Tin Men and The Telephone, Maffy Falay Beşlisi ve Dilek Sert Erdoğan gibi sanatçı ve gruplar yer alıyor.

hafta sonu - birsen tezer

Birsen Tezer @ KadıköySahne

Özel seslerden Birsen Tezer, Cumartesi gecesi KadıköySahne’de şarkılarını seslendirecek. “İkinci Cihan” albümünü geçtiğimiz aylarda yayınlayan Tezer, konserlerine devam ediyor. Özenle seçilip yorumlanan şarkılar eşliğinde huzurlu bir gece geçirmek için en ideal tercih.

 

7 Temmuz Pazar

hafta sonu - the lone ranger

The Lone Ranger (Maskeli Süvari)

Johnny Depp’in herhalde en büyük hayranlarından biriyimdir. Sayesinde üniversite yıllarında çok ödevimden yüksek notlar almışlığım da cabası. İş böyle olunca tabii ki de hiçbir filmini kaçırmadan takipteyim. Bu hafta vizyona giren “Maskeli Süvari”den de daha iyi bir Pazar etkinliğini düşünemiyorum açıkçası. Kızılderili ruhani savaşçı Tonto ve hukuk adamlığından süvariliğe geçiş yapan John Reid’in hikayesini beyazperdede izlemek için kaçırılmayacak bir fırsat.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?