“Türkiye’nin İlk ve En İyi Üniversite Radyosu” sloganına sahip, 1992’den bu yana yayın yapan radyo boğaziçi, tamamen öğrencilerden oluşan yönetim kadrosu ve üyeleri ile, amatör ruhla profesyonel radyoculuk yapmaya devam ederken, en önemli organizasyonları radyo boğaziçi Müzik Ödülleri de bu yıl 10. yaşını kutluyor!

10. radyo boğaziçi Müzik Ödülleri’nin 21 kategorideki adayları dün açıklandı. 01 Mayıs’a kadar devam edecek olan oylamanın ardından, ödülleri 16 Mayıs’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

radyo boğaziçi’nin pop müzikten caza, alternatif müzikten elektronik müziğe her türe yer veren ödül kategorileri arasında En İyi Müzik Blogu/Sitesi kategorisi de yer alıyor. Bu kategorideki adaylar arasında Avaz Avaz, Dikkat Müzik!, Hayat Müzik, Her Yerde Müzik, Manyetik Bant, Söz Müzik ve Zokyay Palace yer alıyor. Her Cuma theMagger’da hafta sonu konser ve etkinlik önerilerini okuduğunuz magger Zeynep Okyay’ı adaylığından dolayı kutluyoruz :)

Adaylar arasında öne çıkan isim En İyi Kadın Pop Müzik Sanatçısı, En İyi Albüm, En İyi Proje Albüm, En İyi Şarkı ve En İyi Cover/Uyarlama Şarkı olmak üzere 5 kategoride aday gösterilen Sıla. Farklı kategorilerde 3′er adaylık elde eden sanatçı ve gruplar arasında ise Badem, Bedük, Birsen Tezer, Can Bonomo, Hande Yener, mor ve ötesi, Murat Dalkılıç ve Mustafa Ceceli gibi farklı türlerden isimler bulunuyor.

01 Mayıs’a kadar oylarınızı online olarak kullanabilir, üstelik tüm adayların 30′ar saniyelik kayıtlarını da uygulamadan dinleyip hafızanızı tazeleyebilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?