Mayıs ayının kararsız havasına inat bu hafta sonu etkinlikler yine birbirinden eğlenceli.

Çukurova Rock Festivali | 10-13 Mayıs @ Adana Galeria AVM Çim Alan

Milyon Yapım tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Adana Rock Festivali, müzikseverleri 4 günlük bir festivale davet ediyor. Açılışını Perşembe günü yapan festivalde bugün itibariyle üç gün boyunca Athena, maNga, Ceza, Can Bonomo, Can Gox, Sena Şener, Kendimden Hallice, Hayko Cepkin, Zakkum, Pamela, Umut Kuzey, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Gazapizm, Ezgi Aktan, Mabel Matiz, Pilli Bebek, Moğollar, Pera, Ezhel, Kurtalan Ekspres ve Kent ft. Della Miles konserlerini izleme fırsatını yakalayabilirsiniz.x

 

Zorlu PSM Caz Festivali: Dardust | 11 Mayıs @ Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi

Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında bu akşam İtalyan piyanist ve besteci Dario Faini tarafından hayata geçirilen Dardust projesi sahnede olacak.  Carmelo Emanuele Patti, Simone Patti ve Simone Giorgini tarafından oluşturulan güçlü yaylı orkestrasıyla müziğini birleştiren Dardust, müzikseverleri muhteşem bir klasik müzik orkestrasıyla buluştururken bir yandan da hipnotize edice elektronik tınılarıyla bambaşka bir deneyimin kapılarını açacak.

 

City Fest – İstanbul | 11-13 Mayıs @ UNIQ Açıkhava Sahnesi

Aynı tarihlerde İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenen City Fest’in İstanbul ayağı bugün itibariyle UNIQ Açıkhava Sahnesi’nde başlıyor. Festival kapsamında Türk rock müziğinin en sevilen isimlerinden Teoman, son günlerin yükselen ismi Ufuk Beydemir, Türk müzikseverlerinin en sevdiği yabancı sanatçılardan Inna, DJ Burak Yeter ve rock müziğin en iyi konser gruplarından Duman dinleyicileriyle bir araya gelecek.

 

Big Burn Nights w/ Bedouin + Christian Löffler  | 11 Mayıs @ Klein

Bu akşam Klein kabini dünya elektronik müzik sahnesinin vazgeçilmez isimlerinden Brooklyn merkezli Orta Doğu asıllı Tamer Malki ve Rami Abousabe’nin ortak projesi Bedouin ve Alman prodüktör Christian Löffler’e emanet. Sabahın ilk ışıklarına kadar dans etmek için yerinizi alın.

 

City Fest – Ankara | 11-13 Mayıs @ Winner İncek

City Fest’in Ankara ayağı İstanbul’dan farklı olarak daha geniş bir kadroyla müzikseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. Festival kapsamında Türk pop müziğinin en sevilen isimlerinden Sıla, her yayınladığı şarkıyla listelerin ilk 10’una direk giriş yapan Mabel Matiz’in yanı sıra Yeni Türkü, Son Feci Bisiklet, Özge Fışkın, DJ Burak Yeter, Duman, Büyük Ev Ablukada, Jehan Barbur, Kolpa, Bora Uzer, Gökcan Sanlıman, DJ Arem & Arman, Inna, maNga, Zakkum, Jabbar, Aydilge, Nejati ve Saykolar ve DJ Deeperise sahnede olacak.

City Fest – İzmir | 11-12 Mayıs @ İzmir Arena

İstanbul ve Ankara’dan farklı olarak iki gün boyunca İzmir’de gerçekleşecek City Fest – İzmir’in konukları ise Sıla, Mabel Matiz ve Duman olacak. İzmirli müzikseverler kendi türlerinde son yılların en popüler bu üç ismini izleme fırsatını yakalayacak.

 

İstanbul Cocktail Festival | 12-13 Mayıs @ Life Park

Birbirinden leziz kokteylleri deneyimlerken bir yandan da müziğe kendinizi bırakmak ister misiniz? Yanıtınız evetse bu haftaki rotanız belli: İstanbul Cocktail Festival! Life Park’ta gerçekleşecek festivalin müzik kısmı Göksel Duram, Ahmet Halıcı, Baba Zula, Yasemin Mori, Metin Arolat, Allen Hulsey, Manuş-u Ala, Islandman, Sahte Rakı ve Mirkelam’a emanet.

 

Holifest’18 | 12 Mayıs @ Milyon Kilyos Beach

Geleneksel Hint Kültürünün en büyük bayramı olan ve dünyanın 50’den fazla ülkesinde her yıl coşkuyla kutlanan Holifest, İstanbul’da bu yıl üçüncü kez düzenleniyor. Milyon Kilyos Beach’ın Hint kasabasına dönüştürüleceği festivalde Hint mutfağının birçok çeşidini bulacakları restoranlar, Hint kınası atölyeleri, Hint dans grupları, Hint giysi ve aksesuarlarının sergilendiği butiklerle Hint kültürünün tüm güzelliklerini tadacaklar. Festivalin müzik ayağında ise Willy William, Can Bonomo, Gazapizm, Sahte Rakı, İlkay Şencan başta olmak üzere birçok DJ sahnede olacak.

 

Tarkan | 12 Mayıs @ Vadistanbul

Tarkan, Cumartesi gecesi İstanbullu hayranlarıyla Vadistanbul’da bir araya geliyor. Açıkhava konserlerinin ardından 2018’in ilk İstanbul konserini verecek olan Tarkan, binlerce hayranıyla eski ve yeni şarkılarını seslendirecek. İstanbul’un en büyük konserlerinden biri olmaya aday bu geceyi kaçırmamanız tavsiyedir.

 

Şebnem Ferah | 12 Mayıs @ Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi

Parmak İzi” albümüyle kendisinden yeni şarkı bekleyen dinleyicilerini sevindirip kulakların pasını silen Şebnem Ferah, Cumartesi gecesi Zorlu PSM sahnesinde yeni şarkılarıyla yer alacak. Türk rock müziğinin en sevilen ve şarkıları hızla ezberlenen Şebnem Ferah ile geçmişten günümüze bir Türk rock müziği yolculuğu yapmak için hazır olun.

 

Aga B. (live) | 12 Mayıs @ DasDas

Türk rap ve alternatif müziğiyle ilgileniyorsanız Aga B’yi mutlaka ama mutlaka takibe alın. Sahne enerjisi, şarkıları ve grubuyla rock gruplarını aratmayan bir hale bürünen Aga B, Cumartesi gecesi DasDas sahnesinde olacak.  Bence bu hafta sonunun en kaçmaz konserlerinden.

 

Radio Moscow | 13 Mayıs @ Dorock XL

Saykedelik tınılarla geleneksel rock ve blues türlerini ustaca harmanlaması ile bilinen Radio Moscow, Pazar gecesi Dorock XL sahnesine geliyor. Bugüne kadar beş stüdyo albümü yayımlayan Amerikalı topluluk, izleyenleri uzun süre etkisi altında bırakan canlı performanslarıyla müzikseverlerin karşısında olacak.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?