Festivallerin açıkhavaya taşındığı bir hafta sonuna merhaba diyoruz. Bu hafta sonu etkinliklerde yok yok…

Çukurova Rock Festivali | 12-13-14 Mayıs @ Galeria Çim Alanı

hafta sonu - cukurova rock festivali

Adana, bu hafta sonu Türk rock müziğinin en önemli isimleriyle genç temsilcilerine ev sahipliği yapıyor. “Anadolu’yu rock müziğe doyuracağız” mottosuyla yola çıkan Milyon Yapım, bu yıl ilk kez düzenleyeceği Çukurova Rock Festivali’nde Pentagram, mor ve ötesi, Kurban, Athena, Teoman, Selda Bağcan, Deniz Tekin gibi müzisyenleri Adanalı müzikseverlerle bir araya getiriyor. 12-14 Mayıs tarihlerinde Adana Galeria AVM Çim Alan’da gerçekleşecek olan festivalin tam kadrosu şöyle:

12 Mayıs: Pentagram, mor ve ötesi, Pilli Bebek, Kurban, Kurtalan Ekspres, Direc-T, Madcap
13 Mayıs: Athena, Feridun Düzağaç, Seksendört, Umut Kuzey, Flört, Çamur, Anatolik
14 Mayıs: Teoman, Selda Bağcan & Boom Pam, Pinhani, Adamlar, Baba Zula, Deniz Tekin, Süpernova

 

Duman | 12 Mayıs @ Volkswagen Arena

hafta sonu - duman

Hayranlarının yeni albümlerini merakla beklediği Duman, konserlerine hız kesmeden devam ediyor. Bugün Volkswagen Arena sahnesinde dinleyicileriyle bir araya gelecek olan grup, en sevilen şarkılarını birbiri ardına kendilerine has tarzlarıyla yorumlayacak. Türkiye’nin en iyi sahne grupları arasında gösterilen Duman’ın konserini kaçırmayın.

 

Gaye Su Akyol | 12 Mayıs @ Dorock XL

hafta sonu - gaye su akyol

“Hologram İmparatorluğu” albümüyle sadece yerli müzik piyasasının değil yabancı müzik piyasasının da dikkatini çeken Gaye Su Akyol, bu akşam şarkılarıyla Dorock XL’da. Daha önce kendisini canlı canlı dinlemediyseniz Gaye Su Akyol’la tanışmak için bu fırsatı kaçırmayın derim.

 

Parkfest | 13 Mayıs @ Küçükçiftlik Park

hafta sonu - parkfest

Nea ve Vera Müzik organizasyonuyla 13 Mayıs’ta Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek olan ve İngiliz elektronik müzik dünyasının en popüler gruplarından Unkle’ın headliner olduğu festivalin diğer konukları Koop projesiyle tanıdığımız Oscar Simonsson’ın yeni projesi  Koop Oscar Orchestra, Monality, Sine Büyüka’nın solo projesi Vilette (live), synthpop tarzının Türkiye’deki öncülerinden Jakuzi, Tel Aviv merkezli yeni indie-pop grubu Lola Marsh, Shaharut Çölü’nde doğan dünyanın birçok yerini keşfe çıkıp doğuyla batı ezgilerini oryantal ve modern enstrümanlar, analog ve dijital seslerle birleştirip kendi özgün tarzlarını yaratan Anna RF, Nihil Piraye ve Radyo Eksen Dj’leri olacak.

 

Hey! Douglas | 13 Mayıs @ Dasdas

hafta sonu - hey douglas

Kısa sürede İstanbullu müzikseverlerin benimsediği Dasdas, Cumartesi gecesi Hey! Douglas’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 70’li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını kendine has düzenleyen ve bu düzenlemelerle büyük ilgi çeken Hey! Douglas ile dans dolu bir geceye hazır olun.

 

Candan Erçetin  | 14 Mayıs @ Bostancı Gösteri Merkezi

hafta sonu - candan ercetin

Türk popüler müziğinin en sevilen isimlerinden Candan Erçetin, Pazar günü Bostancı Gösteri Merkezi sahnesinde olacak. Geçmişten günümüze Candan Erçetin ile bir yolculuk yapmak için yerinizi şimdiden ayırtmanızı tavsiye ederim.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?