İstanbul Hız Kesmiyor! İstanbul geceleri hız kesmeden konserlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Seçeneği bol bir hafta sonuna hazırlıklı olun.

12 Temmuz Cuma

hafta sonu - mabel-matiz

Mabel Matiz @ Beyoğlu Hayal Kahvesi

Etkinlik sayfasının demirbaşlarından olan Mabel Matiz’i hala ama hala izlemeyenler için kaçırılmayacak konser! Son günlerde özellikle ‘Sultan Süleyman’ şarkısına getirdiği yorumla büyük beğeni toplayan Mabel Matiz’in diğer şarkılarını keşfetmek için bu gece Beyoğlu Hayal Kahvesi’ndeki yerinizi bence mutlaka alın.

hafta sonu - mederic collignon

Avrupa Caz Kulübü – Şenay Lambaoğlu feat. Médéric Collignon @ Salon İKSV

“İçimde Aşk Var” albümüyle geçtiğimiz yıl kulaklarımızın pasını silen ve ruhumuza bolca huzur sevk eden Şenay Lambaoğlu, kornet ve saxhorn virtüözü Médéric Collignon ile Salon İKSV sahnesinde olacak. Lambaoğlu ve Collignon’ı aynı sahnede bir daha ne zaman görürüz bilinmez, sırf bu yüzden bile gidilir. Özellikle caz severler kaçırmasın.

hafta sonu - yunus günçe

Kafamda Böcekler Var 3D @ Bo Sahne

Fark ettim de içerisinde Yunus Günçe’nin olduğu hiçbir projeyi kaçırmamışım; ancak vakitsizlikten “Kafamda Böcekler Var”ı bir türlü izleyemeyenlerdenim. Ne zaman ‘hadi’ desem illa bir şey çıktı, olmadı olmadı… O yüzdendir ki bu gece için özellikle tavsiye edeceğim etkinlik Günçe’nin eğlenceli bir anlatı olarak ilerleyen “Kafamda Böcekler Var” stand-up’ıdır.

hafta sonu - kairos 4tet

Caz İçin Tuhaf Bir Yer: Kairos 4tet / Bojan Z @ Rahmi M. Koç Müzesi

Cuma gecesi caz severler için ikinci önerimiz ise Rahmi M. Koç Müzesi’nde vuku buluyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Caz İçin Tuhaf Bir Yer” etkinliğinin açılışı son dönem İngiliz cazının en çok konuşulan topluluklarından Kairos 4tet ile gerçekleşecek. Gecenin diğer konuğu ise Fransa’nın en önemli caz piyanistlerinden Bojan Z.

13 Temmuz Cumartesi

hafta sonu  - china moses & raphael lemonnier

China Moses – Raphael Lemonnier – Anat Cohen Quartet @ Sakıp Sabancı Müzesi

Kendi şarkıları haricinde blues ve soul klasiklerini kendine has tarzıyla yorumlayan China Moses, Cumartesi gecesi  özel seçkisiyle Sakıp Sabancı Müzesi’nde olacak. “Crazy Blues” ve “This One’s For Dinah” albümleriyle caz sahnesindeki yerini sağlamlaştıran Moses öncesinde ise sahnede Latin ve Güney Amerika ezgilerini caz ile harmanlayan klarnet ve saksafon virtüözü Anat Cohen’in dörtlüsü yer alacak.

hafta sonu - ercüneyt özdemir

Ercüneyt Özdemir @ Beyoğlu Hayal Kahvesi

Metropolis grubunu hatırlayanlardansanız muhakkak ‘Makine’ ve ‘Gel Gör Beni’ şarkılarının bir dönem sıkı dinleyicilerinden de olmuşsunuzdur. Şahsen hala severek dinlediğim Metropolis’in solisti Ercüneyt Özdemir, 2008 yılında yayınladığı solo albümüyle müzik çalışmalarını devam ettiriyor. Özdemir, Cumartesi gecesi hafızalara kazınan şarkıların yanı sıra kendi şarkılarıyla da sahnede olacak.

14 Temmuz Pazar

hafta sonu - anadolu ateşi

Anadolu Ateşi @ Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi

Anadolu Ateşi, gösterilerine son sürat devam ediyor. Gösterileriyle dünya üzerinde milyonlarca hayrana sahip olan topluluk, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde gösterilerini bir kez daha sergileyecek. Bu hafta sonu bu muhteşem sahne şovunu kaçırmamanızı tavsiye ederim.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?