Karla kaplı geçen haftayı sonlandırırken etkinlikler yine birbirinden müzikli ve gidelisi.

13 Aralık Cuma

hafta sonu - hosgeldin lobna

Hoşgeldin Lobna @ garajistanbul

Yazdığım en önemli etkinliklerden biri. Gezi Parkı olayları esnasında kafasından yaralanıp yoğun bakımdaki tedavisinin ardından yeniden hayata merhaba diyen Lobna Allami’ye “hoşgeldin” demek için bu gece garajistanbul’dayız. Gecenin konukları arasında Büyük Ev Ablukada, Can Bonomo, Teoman, Mehmet Erdem, mor ve ötesi ve Göksel gibi sanatçılar ve gruplar yer alıyor.

hafta sonu - modestep

Modestep DJ Set @ Babylon

‘Feel Good’ single’larıyla başlayan serüvenlerini “Evolution Theory” albümleriyle pekiştiren Modestep’in kardeşleri Josh ve Tony Friend, bu gece Babylon’da setin başına geçiyor. Londra müzik sahnesinin son dönemdeki en etkili isimlerden olan Friend kardeşlerin özel seçkisini kaçırmamak gerek.

hafta sonu - tnk

TNK @ KadıköySahne

Son olarak Pamela ile kaydettikleri ‘Keşfedilmemiş Günahlar’ şarkısına çektikleri kliple gündemde olan TNK, bu gece KadıköySahne’de. Dörtlü, eski ve yeni şarkılarını seslendirecekleri gecede İstanbullu dinleyicileriyle bir araya gelecek.

14 Aralık Cumartesi

hafta sonu - edithEdith @ TİM Show Center

Efsanevi şarkıcı Edith Piaf’ın şarkıları bir kez de TİM Show Center sahnesinde yankılanacak. “La Vie En Rose” filminde Piaf’ın sesi olan Jil Aigrot, yeni gösterisi “Edith” kapsamında İstanbul’a geliyor. Kırk beş dakikalık iki bölümden oluşan gösterinin sürprizi ise Piaf’ın hayatından hiç görülmemiş fotoğrafların da sahne şovunda yer alıyor olması.

hafta sonu - mabel matiz

Mabel Matiz @ Jolly Joker İstanbul

2013’ün en başarılı müzisyenlerinden Mabel Matiz, konserlerine ara vermeden devam ediyor. Cumartesi gecesi Jolly Joker İstanbul sahnesinde olacak olan Mabel Matiz, albümlerinin en sevilen şarkılarının yanı sıra “Aysel’in” albümündeki yorumuyla dikkatleri üzerine çektiği ‘Sultan Süleyman’ gibi cover şarkılarıyla da dinleyicilerinin karşısında olacak.

15 Aralık Pazar

hafta sonu - bu iste bir yalnizlik varBu İşte Bir Yalnızlık Var

Tuna Kiremitçi’nin aynı isimli kitabından Ketche yönetmenliğinde beyazperdeye aktarılan “Bu İşte Bir Yalnızlık Var” filmi bu hafta gösterime girdi. Engin Altan Düzyatan ve Özgü Namal’ın başrollerini paylaştığı film, tam da karlı bir kış günü izlenebilecek yapıda. Müzikleri ise filmi izlemek için ayrı bir neden.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?