Geçtiğimiz cuma yani 13 Şubat Cuma akşamı post-rock‘ın hatrı sayılır temsilcilerinden Mogwai Volkswagen Arena‘da bizlerle buluştu. Kitlesi globalde milyonlarca insana ulaşırken ülkemizde bir avuç müzik tutkununa kadar gidebilen, melankoli yüklü grubun ben de ilk kez canlı performansını dinleme fırsatı buldum.

Mogwai_VW_Arena_13_02_2015_ (6)

Gitar ve efektler ile birlikte ışık gösterileri ile süslenen konser Arena‘nın sevdiğim akustik havasında bir hayli keyifli hale geldi. Grup, ritmine kendinizi kaptırdığınızda paralel bir dünyaya doğru hareket ettiğinizi hissedebileceğiniz melodiler ile insanlara bir çeşit keyif verici madde yükledi.

Mogwai şarkı sözü bulunmayan ve çoğunlukla melankoli yüklü şarkıları ve özel efektleri ile Arena‘yı sallamaya gayret etti. Havanın soğuk olmasına rağmen hatırı sayılır bir dinleyici kitlesi de oradaydı.

Mogwai_VW_Arena_13_02_2015_-7

Mogwai‘nin neden şarkı sözü kullanmadığını merak edenler için grubun ağzından bu sorunun yanıtı da ileteyim:

“Bence insanların çoğu, odaklanacak şarkı sözüyle karşılaşmamaya alışık değiller. Şarkı sözleri bazı insanları gerçekten rahatlatıyor. Bana kalırsa bu kimseler şarkıya eşlik etmeyi seviyorlar ve bu işi bizim şarkılarımızda yapamayınca da biraz canları sıkılıyor.”

Mogwai_VW_Arena_13_02_2015_-3

Fotoğraflar : Pozitif Life/Artı İletişim/Gökhan Göktaş

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?