!f İstanbul’un başlaması, Sevgililer Günü derken Şubat ayının en yoğun haftasını geride bırakıyoruz. Haftanın bitimini birbirinden farklı etkinliklerle kutlayabilirsiniz.

14 Şubat Cuma

1012272_10152240539554846_1265037063_n

John Digweed @ Indigo

Bu yılın en etkili performanslarından biri olmasına kesin gözüyle baktığım John Digweed, bu akşam Indigo’da setin başına geçiyor. DJ Mag’in bir numara isimlerinden Digweed, gerek “Bedrock” markası gerekse de yaptığı prodüksiyonlar ve müzik dünyasına kazandırdığı yeni isimlerle de kendi kategorisinin en üst düzey isimlerinden biri olduğunu birçok kez kanıtladı. Söz konusu John Digweed olunca o yeter deyince kadar dans edeceğiniz garanti.

1897929_10151841846207583_1124778837_n

Bülent Ortaçgil & Birsen Tezer @ garajistanbul

Gün 14 Şubat Sevgililer Günü olunca sahne de Bülent Ortaçgil ve Birsen Tezer’e ait olur haliyle. Duygu yüklü şarkıları ve vokalleriyle dinleyicilerinin ayrı bir yere koyduğu iki isim garajistanbul’da bir araya geliyor. Bu güne yakışan en güzel şarkıları Ortaçgil ve Tezer’den dinlemek ayrı bir keyiftir.

cigdem_erken_01Çiğdem Erken & Fırat Tanış “Sahnede Aşk Şarkıları” @ Beyoğlu Hayal Kahvesi

Duygu yüklü şarkıların bir diğer önemli sesi ve yaratıcısı Çiğdem Erken ile Fırat Tanış, bu gece Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde sevgi dolu en güzel şarkıları seslendirecekler. “Kız Kafası” ve “İstanbul Kızı” albümleriyle tanıyıp sevdiğimiz Çiğdem Erken ve yıllardır dillerden düşmeyen ‘Yani’ şarkısının yaratıcısı Fırat Tanış bu gecenin önemli performanslarından birine sahip olacak.

15 Şubat Cumartesi

hafta-sonu-redd-1-540x342

Redd @ Jolly Joker İstanbul

İstanbul için Redd zamanı! Canlı canlı dinlemeyi ve izlemeyi sevdiğim gruplardan Redd, Cumartesi gecesi Jolly Joker İstanbul sahnesinde. “Hayat Kaçık Bir Uykudur” albümlerinin son klibini ‘Aşık Oldum Celladıma’ şarkısına çeken grup, en sevilen şarkılarıyla sahnede olacak.

garanti_caz_yesili__jens_lekman__solo__400

Jens Lekman @ Salon İKSV

Jens Lekman, Garanti Caz Yeşili kapsamında Cumartesi gecesi Salon İKSV sahnesinde olacak. İsveçli indie-pop müzisyeni Lekman, canlı performanslarında ya sadece gitarla sahneye çıkıyor ya da a capella olarak konserini gerçekleştiriyor. Yazdığı sözlerle de dikkatleri üzerine toplayan Jens Lekman’ın konseri Şubat ayı içerisinde izlemeniz gereken konserlerden.

16 Şubat Pazar

junip

Junip @ Babylon

Pazar gününün şarkıları da Junip’ten geliyor. İsveçli topluluk, Pazar akşamı Babylon’da dinleyicileriyle bir araya geliyor. Elias Araya ve Tobias Winterkorn’dan oluşan Junip, kendi adlarını taşıyan son albümleri ile geçtiğimiz yılın en iyi albümlerinden birine imza attı. İkilinin haftanın son gününe yakışan sakin müziğiyle yeni haftayı da karşılayabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?