Yazdan kalma bir hafta sonuna doğru ilerlerken birbirinden eğlenceli, bol müzikli etkinlikler de bizi bekliyor.

Mix Festival | 15-16 Aralık @ Zorlu PSM

Geçtiğimiz yıl yoğun bir katılımla gerçekleşen Mix Festival, 15-16 Aralık’ta Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Farklı müzik türlerini aynı çatı altında toplayan Mix Festival’in bu yılki kadrosunda Selda Bağcan & Boom Pam, Manuş Baba, Dagamba, Son Feci Bisiklet, Tahribad-ı İsyan, Jakuzi, Modestep, Claptone, Cem Adrian, The Away Days, Ali Farka Touré Band and Terakaft, The Wedding Present gibi isimler yer alıyor.

 

mor ve ötesi | 15 Aralık @ DasDas

Türk rock müziğinin en sevilen gruplarından mor ve ötesi, bu gece DasDas sahnesinde dinleyicileriyle bir araya geliyor. ‘Cambaz’, ‘Bir Derdim Var, ‘Deli’, ‘Şirket’, ‘Melekler Ölmez’, ‘Anlatamıyorum’, ‘Oyunbozan’ gibi hayranlarının hep bir ağızdan söylediği şarkılarıyla mor ve ötesi ile hafta sonuna merhaba diyebilirsiniz.

 

maNga | 15 Aralık @ Dorock XL

Yeni albüm çalışmalarına başlayan maNga, kariyerlerinin mihenk taşı şarkılarından oluşan repertuarlarıyla bu gece Dorock XL sahnesinde olacak. Sahnede adım atılmadık yer bırakmayan, şarkılarıyla tüm yaz boyunca festivallerin en çok ilgi çeken isimlerinden biri olan maNga ile enerjisi bir hayli yüksek bir gece için hazırlıklı olun.

 

Reggae Night #2 | 16 Aralık @ IF Performance Hall Beşiktaş

Reggae Night, ikinci gecesinde IF Performance Hall Beşiktaş’ta müzikseverleri bir araya getiriyor. Türkiye’de reggae denince akla ilk gelen isim Sattas’ın sahne alacağı gecenin diğer önemli ismi ise Zeytin. Gecede ayrıca Selekta Genjah, C. Fyah ve İtekaka da aralarda müziklerden sorumlu olarak yerlerini alacak.

 

Sabaton | 16 Aralık @ Glass Room, Uniq İstanbul

Cumartesi günü Uniq İstanbul Glass Room sahnesinde İsveç heavy metal rüzgarları esecek. Son dönnemin en çok dinlenen metal gruplarından Sabaton, bir kez daha İstanbullu dinleyicileriyle bir araya geliyor. Metal müzikseverlerin kayıtsız kalamayacağı konser için yerinizi ayırtmayı ihmal etmeyin.

 

Mabel Matiz | 16 Aralık @ Dorock XL

‘Ya Bu İşler Ne’ şarkısının klibiyle 44. Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En İyi Klip’ ödülünü kazanan Mabel Matiz, ödülünü Dorock XL konseriyle kutluyor. Bu yılın en çok dinlenen isimlerinden biri olan ve yıl sonu derlemelerinde üst sıralarda yer alan Mabel Matiz ile müziği ve eğlencesi bol bir gece için rotanız belli.

 

Omar Souleyman / Nusaibin – Midnight Session | 16 Aralık @ Babylon

Tüm dünyaya halay çektiren Omar Souleyman, bir kez daha Babylon sahnesine konuk oluyor. Yeni albümü “To Syria, With Love” ile yine dikkatleri üzerine çeken Omar Souleyman’ın ardından ise doğunun ağırbaşlı enstrümanlarını, batının modern elektronik altyapılarıyla Nusaibin “Midnight Session” kapsamında sahnede olacak.

 

Sleep Party People | 16 Aralık @ Salon

Salon ile özdeşleşen isimlerden Sleep Party People, yıl bitmeden İstanbullu dinleyicileriyle bir araya geliyor. Sahneye çıktıkları tavşan maskeleriyle ünlenen Sleep Party People üyeleri, yeni albümleri “Lingering”den yeni şarkılar ve dinleyicilerinin favori şarkılarıyla sahnedeki yerlerini alacak.

 

Anathema | 17 Aralık @ Volkswagen Arena

Yine yeni yeniden Anathema! Neredeyse yerli grup kategorisinde benimsediğimiz Anathema, yeni albümleri “The Optimist”ten şarkıların da yer aldığı yenilenmiş repertuarları ile Türk hayranlarının karşısında olacak.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?