Tatile çıkmak için geri sayıma geçtiğim bu haftanın etkinlikleri de pek hareketli, bol müzikli. Açıklandığından bu yana heyecanla beklediğim Placebo konserinin de vuku bulacağı bu hafta sonunda aynı zamanda İzmir’e de uzanıyoruz ve Chill Out Festival’de neler olacak bir göz atıyoruz.

16 Ağustos Cuma

hafta sonu etkinlikleri - placebo

Placebo @ Parkorman

Bu sene beklediğim konser! Dinlemekten de, izlemekten de, yeri geldiğinde röportaj yapmaktan da sıkılmadığım, hatta neredeyse hep gelsinler dediğim isimlerden biri Placebo. Bir konserleri haricinde geçmişteki tüm İstanbul konserlerini izledim ve bu akşam da yine Parkorman’daki yerimi alacağım. Brian Molko’nun frontman’liğinde bizi yine çok güzel bir playlist’in beklediğini de önceki konserlerin playlist’lerini kontrol ederek öğrendikten sonra ve yeni şarkılar da yavaş yavaş gün yüzüne çıkarken bu gece güzel müzik dinleyeceğiz. Gecenin hazırlayıcısı da The Veils olacak.

hafta sonu etkinlikleri - love is short

Love Is Short Hosted by Fil’m Hafızası @ Bloom Ortaköy

Kısa film severler, sizleri bu gece Bloom Ortaköy’e alalım. Fil’m Hafızası, her ay farklı bir tema üzerine konuk ettiği yönetmenle birlikte hazırladığı kısa film seçkisinde bu ayın konusu ‘Aşk’ ve konuk yönetmeni de Tunç Şahin. Son kısa filmi “Sadece Tek Bir Gün”ün gösteriminin ardından set’in başına da geçecek olan Tunç Şahin gecenin müziklerinden de sorumlu isim olacak.

17 Ağustos Cumartesi

hafta sonu etkinlikleri - chill out festival

Chill-Out Festival @ Dilaila Beach, İzmir

Benim için yazın habercilerinden olan Chill-Out Festival, bu sene ikinci kez Cumartesi günü İzmir Dilaila Beach’te gerçekleşiyor. Caz müziğe kattığı soul ve Latin esintisiyle dünya çapında ün kazanmış De-phazz, modern disco-house müzikte devrim yaratan prodüktör ve superstar DJ Aeroplane ve Kanada indie-pop sahnesinin en sofistike ekibi Junior Boys bu yılın konukları arasında. İzmirliler bu festival kaçmaz!

hafta sonu etkinlikleri - garden sale

Garden Sale @ Küçükçiftlik Park

17 – 18 Ağustos tarihlerinde Küçükçiftlik Park tasarım severlere kapılarını açıyor! “Tasarım, fırsat, sosyalleşme, alışveriş ve eğlenceyi” bir arada sunan Garden Sale; güneşin tadını çıkarmak için kaçırılmaz bir fırsat! Tasarım meraklılarının tasarım ürünlerini uygun fiyata alabilecekleri bir ortam yaratmak amacıyla organize edilen Garden Sale, atölye çalışmaları ve akşam sinema gösterimiyle alışveriş keyfini ikiye katlıyor. Çimler üzerinde Cumartesi Sattas, Pazar gecesi Elif Çağlar&Bilal Karaman performansları eşliğinde eğlenceli bir alışveriş deneyimi sunan Garden Sale, keyifli bir haftasonunu da garanti ediyor!

18 Ağustos Pazar

hafta sonu etkinlikleri - wolverine

Wolverine @ santralistanbul

Pazar gününü sinemaya ayırmaya ne dersiniz? Hem de açıkhavada… Beyazperdenin en yakışıklı aktörlerinden Hugh Jackman’ı da izlemesi cabası. Eğer yanıtınız evetse, o zaman doğruca santralistanbul’a. Bu haftanın filmi “Wolverine”. İzlememiş olanlar ve açıkhavada bu keyfi yeniden yaşamak isteyenler için uygun tercih.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?