Kışın iyice kendini hissettirdiği günlerin ardından bu hafta sonu eğlenmek için birbirinden farklı seçenekler sunuyor.

16 Ocak Cuma

Gaye Su Akyol @ Babylon

hafta sonu - gaye su akyol

“Develerle Yaşıyorum” albümüyle geçtiğimiz yılın en dikkat çeken çalışmalarından birine imzasını atan Gaye Su Akyol, bu akşam Babylon sahnesinde. Türk sanat müziğiyle rock müziği harmanlayıp kendine özgü vokalini işin içine dahil eden Gaye Su Akyol’un sıradışı performansına kulak kabartmakta fayda var.

Flapper Swing @ nublu istanbul

hafta sonu - flapper swing

Mini bir caz yolculuğuna ne dersiniz? 1920’lerle 1930’lara kadar geri gidip o dönemin eşsiz parçalarını dinleyip o dönemin atmosferini solumak ister misiniz? Cevabınız evetse, o zaman bu gece nublu istanbul’da sahne alan Falpper Swing tam sizlik.

17 Ocak Cumartesi

Bora Uzer @ Roxy

hafta sonu - bora uzer

Multi yetenek müzisyenlerden Bora Uzer, Cumartesi gecesi Roxy sahnesinde olacak. Dünya çapında ünlü birçok isimle yaptığı çalışmalarla tanınan Bora Uzer, son olarak Stimulus ile “Analog People” çalışmasını kaydetti. Cumartesi gecesi Bora Uzer’in şarkılarıyla eğlenmek için adresiniz belli.

Newspeak Presents: Lake People @ indigo

hafta sonu - lake people

Hakkında zar zor bilgi edinilebilen; ancak ortaya koyduğu müzik ile dinleyicilerini etkileyip peşinden sürükleyen Lake People, Cumartesi gecesi indigo’da setin başına geçiyor. Electronica’dan classic house’a eklektik setleriyle dikkat çeken Lake People ile müziğini keşfetmeye hazır olun.

18 Ocak Pazar

Whiplash

elfilm.com-whiplash-316291

Eğer müzik ile ilgileniyorsanız bu filmi kesinlikle izlemelisiniz! Eşsiz bir caz atmosferinde akan film, üniversitenin en zorlu grubuna dahil olan Andrew’un (Miles Teller) grupta yer edinebilmesi ve yerini koruyabilmesi, daha da önemlisi duayen hoca Fletcher’ın (J.K. Simmons) beğenisini kazanmak için yaşadığı zorlukların anlatıldığı film, yılın en iyi yapımlarından biri olarak kendinden söz ettiriyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?