Souq‘a gittiğimiz ilk zamanlarda yürürken tırstığımız ıssız bir sokak burası. Nisan 2015’ten beri bu sokakta güneş gibi sapsarı bir şey doğdu. Adı ne bu cafenin diye tabela ararken tentede ve sandalyelerdeki “2” sayısı çarptı gözüme.

2 Cafe Karaköy‘den bahsediyorum evet. Souq Karaköy‘e giderken köşede kalan o sarı ve şirin mekan. Hani önünden her geçenin cebinden telefonunu çıkarıp fotoğraf çektiği, kapısında bisiklet olan cafe.

2 cafe karaköy

2 Cafe’nin Hikayesi

Karaköy Muhit‘i hepimiz biliyoruz değil mi? Yıllar önce civarda in cin top oynarken ıssız bir sokakta açılmış mekan. Şimdilerde ise Karaköy‘ün ve sokağın coşmasına en büyük katkıda bulunan Muhit. İşte Muhit‘in yaratıcılarından Faruk Arslan‘ın yeni bebeği 2 Cafe Karaköy. Yine strateji aynı, Muhit‘ten dolayı uzayan sokağın sonuda, sıfır kilometre bir sokağın ilk kafesi. Anlaşılan zor işleri seviyor Faruk Arslan.

2 Cafe Karaköy’de Ne Yapılır?

Burada mütemadiyen onlarca kare fotoğraf çekebilir, kitap ve dergileri karıştırabilir, yol geçen hanı gibi bir sokak olduğu için gelip geçen insanları seyredebilir, WC‘nin girişindeki kırmızı ve yeşil yanan trafik ışığının ne olduğunu anlamaya çalışabilir ve WC‘deki bir cüceye göre yapılmış kapının ardında ne olduğunu merak edebilirsiniz…

2 kafe karaköy

Kahveler İsveç‘ten Rozzo Espresso. Yani öyle her yerde bulabileceğiniz cinsten değil. Lezzetli, birinci sınıf. Kekler, tartlar, pastalar mevcut. Demlikte sunulan 16 çeşit bitki çayının yanı sıra, soğuk çay ve kaldırımda yazdığı üzere limonata da bu yazın serinleticilerinden. Acıkırsanız sandwich ve tostlar da işinizi görecektir.

2015-06-19-20.00.391

2 Cafe Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mah. Murakıp Sok. No:5 Kraköy, Beyoğlu / İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?