Herkese ilham verecek 20k Tasarım Takılar’ın hikâyesi de böyle doğuyor. 20 farklı koleksiyon, 20 birbirinden harika kadın, ortak noktaları ise tutkuları olan mücevherler…

İlk olarak, Kapalıçarşı’nın önemli okullarından biri olan Mahrec Sanatevi’nde bir araya geliyor 20k. “Altın ve gümüş gibi kıymetli madenlere şekil vermeyi, değerli taşları kesmeyi, deriyi dikmeyi, pırlantayı yuvasına mıhlamayı, kadın elinden bir diğer kadının eline en yakışacak yüzüğü biçimlendirmeyi öğrendik. Hissederek tasarladık, hissederek ürettik.” diye özetliyorlar sanatsal yolculuklarını.

20k Tasarim Takilar – Magaza 1 (1280×854)

Her birinin bambaşka bir hayatı var. Kariyer yolları çok farklı, yaşları da öyle… 20 kadının neredeyse tamamı kariyer sahibi… Kimya mühendisinden grafikere, mimara kadar pek çok farklı meslek görmek mümkün… Kimisi kariyerini zirvede bırakmış, kimisi ise hâlâ devam ediyor. Tüm bu farklılıklar aslında onları özel kılıyor. Teşvikiye’deki mağazalarında aynı çatı altında yer alan bu 20 tasarımcı kadın, hem birbirlerinden güç alıyor, hem de birbirlerini besliyor. Tam olarak “birlikten kuvvet doğar” sözünün ne demek olduğunu bize gösteriyorlar.

Tek bir mağazada deriden pırlantaya, etnik tasarımdan modern tasarım takılara kadar sundukları ürün çeşitliliği adeta göz dolduruyor. Ürün yelpazesinin genişliği kadar fiyat aralıkları da oldukça geniş. Kaliteli ve farklı tasarımlarını pek çok kişiye ulaştırabilmeyi amaçlıyorlar.

Artık herkesin giydiğini giymek, herkesin taktığını takmak istemiyoruz. İşte tam bu noktada 20k, bizlere sadece hazırladıkları koleksiyonları sunmakla kalmıyor. Aynı zamanda hayalimizdeki takıları anlattığımızda bize özel olarak bunları da tasarlayabiliyor.

20k Tasarim Takilar – magaza

Böylesi farklı ve kalabalık bir ekip ile yaratılmış girişimcilik hikâyesini daha yakından dinlemek, kadınların doğasından gelen yaratıcılık ile oluşturulmuş tasarımları daha yakından incelemek isterseniz, 20k Tasarım Takılar’ın Teşvikiye’deki mağazasını ilk fırsatta ziyaret etmek size iyi gelecektir.

Not: 15 Ocak’a kadar devam edecek %20 oranındaki yeni yıl indirimini kaçırmayın!

20k Adres: Osman Faik Seden Sok. No.12/2 Teşvikiye / İstanbul