Deneyimsel ve yenilikçi alışveriş anlayışını 180’in üzerinde lider tasarımcının sadece son sezon koleksiyonları ile birleştiren Shopi go, yeni sezonda da tarzına sahip çıkanların öncüsü olacak koleksiyonlarla geliyor. 2014 İlkbahar/Yaz sezonunda tek bir noktaya odaklanmak çok zor, Kris Van Assche, erkeklere hem zarif hem sportif bir dünya sunarken, Damir Doma Silent’la hacimli detaylara, Alberta Ferretti Philosophy ile kontrastın gücüne tanık oluyoruz.

KRIS VAN ASSCHE İLKBAHAR-YAZ 2014

KRIS VAN ASSCHE

Erkek giyim dünyasında daha zarif ve daha sportif bir özü yakalamayı amaçlayan tasarımcı Kris Van Assche, 2014 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda yepyeni ve sofistike bir tarz yakalamayı başarıyor. Orta cep detayını büzgülü bellere ya da klasik gömleklere uygulayan ve trençkotları kapüşonlarla harmanlayan tasarımcı, hünerli elleriyle bir kez daha spor giysilerine farklı bir yorum getiriyor. Krokodil dokusunu gömleklerinde ana motif olarak kullanan tasarımcı, örgü kazaklarında ve sırt çantalarında da aynı desenleri uyguluyor.

DAMIR DOMA SILENT İLKBAHAR-YAZ 2014

DAMIR DOMA SILENT

Yumuşak kesimler ile akışkan ve hacimli kumaşları bir arada kullanmayı tercih eden tasarımcı Damir Doma yine kumaşların en sade halini tercih ediyor. Hırvat tasarımcı yarattığı SILENT koleksiyonu ile göze çarpmayan detaylar yardımıyla çabasız bir kentsel şıklık yaratmayı başarıyor. Daha açık renkli ve yumuşak tonlara ihtiyaç duyduğumuz yaz sezonunda Damir Doma Silent kesinlikle bu iş için yaratılmış bir koleksiyona sahip.

İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonu ile sokak modasının umursamaz tavrı göze çarpıyor. Minimal estetiği spor giyimine ait elementlerle birleştiren Hırvat tasarımcı uzun şortları ve bisiklet yaka sweatshirtleri sıkça kullanıyor. Aynı zamanda, gri tonlarındaki tshirtler ve pantolonlar koleksiyonun favori parçaları arasında.

CARVEN İLKBAHAR-YAZ 2014

Carven Woman

Moda dünyasının yükselen yıldızlarından tasarımcı Guillaume Henry’nin, geçtiğimiz sezonlarda kullandığı crop bluzların bu sezonda podyumlarda karşımıza çıkmasından moda üzerindeki etkisi anlaşılabilir.

Carven Man

2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonu ile Henry bir liderden çok bir moda tutkunu olarak hareket ediyor. Neon renkler, kamuflaj ve çiçek baskılı dokular ile 80’lerin trendini tekrar podyuma taşıyor. Sade, kısa ceketler ve önden düğmeli eteklerle koleksiyonun geçmişi yansıtan yanını kuvvetlendiriyor. Omuzlarında çiçek detayları bulunan kısa ceketler ve önden düğmeli elbiselerin bel kısmında kullandığı beyaz ve bej şeritler ile şirin fakat ilginç bir uyum yakalıyor.

ANDREA POMPILIO

Andrea Pompilio

İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonu ile İtalyan tasarımcı Andrea Pompilio hayal kırıklığına uğratmıyor. Klasik estetiği modern bir anlayışla birleştirerek erkek giyimine taptaze bir bakış açısı getiriyor. Temel parçalar üzerinde odaklanarak baskı ve desenler ile siluetleri yeniden canlandırıyor ve aynı zamanda bunaltıcı değil enerjik renkleri tercih ediyor.

SHOPI GO SS14 MARKALARI:

DIEMME HENDERSON WHITE MOUNATINEERING ANDREA POMPILIO OPENING CEREMONY ELEVEN PARİS RICK OWENS DRKSHDW RICK OWENS LILIES MARCELO BURLON KRISS VAN ASSCHE MARSELL LILIES ALEJANDRO INGELMO DAMIR DOMA SILENT OUR LEGACY MAISON KITSUNE SATURDAYS SURF NYC WOOD WOOD ZAC POSEN CARVEN ALBERTA FERETTI PHILOSOPHY JOSHUA SANDERS MANEBI GAT RIMON GIANVITO ROSSI NO.21 BLK DNM PATRIK ERVELL EDUN GRENSON APERLAI O’2ND CHALAYAN V.AVE SHOE REPAIR LOUIS LEEMAN

 shopigo

www.shopigo.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?