2017, özellikle diziler açısından çok bereketli geçti. Birbirinden güzel ve kaliteli diziler sardı ekranımızı. Kimini çoktan bitirdik kimine ise sadece kulak misafiri olduk. Senenin sonuna çok az bir zaman kalmışken eksikleri tamamlanın da tam sırası! Hangi dizileri izlemeden 2017’ye veda etmemelisiniz bilmek ister misiniz?

Bu yazıyı okuduktan sonra “Geç Olsun, Güç Olmasın. Bu Dizileri Mutlaka Seyredin!” listemize de göz atmayı unutmayın!

1. Big Little Lies

Big-Little-Lies

İlk dizimiz, bu sene Emmy ödüllerinde epek bir fırtına estiren HBO’nun 7 bölümlük minidizisi Big Little Lies. Bir cinayeti merkez alarak insan ilişkilerine oldukça gerçekçi bir bakış atan dizi Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Alexander Skarsgard ve Laura Dern gibi isimlerden oluşan kadrosuyla da dikkat çekiyor.

 

2. Feud

feud2

Sinema tarihinin en büyük çekişmesi muhtelen Hollywood’un 2 dev oyuncusu Bette Davis ve Joan Crawford arasında olmuştur. İşte tüm bu yaşananların günümüzün 2 dev oyuncusu Susan Sarandon ve Jessica Lange tarafından canlandırıldığını düşünün. Maalesef  bu mücadeleyi sadece 8 bölüm izleyebildik ama oyunculuk nedir bir kez daha görmüş olduk. (Bir antoloji dizisi olan Feud’un yeni sezonu 2018’de farklı bir konu ve farklı oyuncularla FX’te olacak.)

 

3. Black-ish

ct-blackish-trump-election-episdoe-20170111

Yıl 2017 ama ırkçılık Amerika’da (aslında tüm dünyada) hâlâ en önemli sorunlardan biri. Amerikan toplumunun bu bahsedilmeye çekinilen konusu, tamamı Afrikalı-Amerikalı oyunculardan  oluşan Black-ish  dizisi ile keyifli bir komediye dönüştürülmüş. Aralarında Laurence Fishburne ve Diana Ross’un kızı Tracee Ellis Ross‘un da bulunduğu oyuncu kadrosu ile Johnson ailesinin maceralarını izlemek pek bir keyifli! (Black-ish’in dördüncü sezonu, 3 Ekim’de abc’de başlayacak.)

 

4. The Handmaid’s Tale

Faithful

Distopik bir dünyanın ne kadar acımasız ve korkutucu olabileceği ile ilgili hepimizi yerlerimize çivileyen bir dizi The Handmaid’s Tale. Margaret Atwood’un çok satan kitabından uyarlanan dizi, aynı zamanda bu senenin en çok tartışılan konularından da biri oldu. Geleceğin dünyasında adeta bir kuluçka makinesi haline getirilen kadınları ve yasaklanan özgür düşünceyi konu alan The Handmaid’s Tale şimdiden uzak gelecek için uyarı çanlarını çalmaya başladı bile. (The Handmaid’s Tale’in ikinci sezonu, 2018 yılında Hulu’da olacak.)

 

5. Stranger Things

strangerthingsthumb1jpg-6ab18a_1280w

80’lerin o anlata anlata bitirilemeyen atmosferine hasret olanlar için aranan dizi bulundu: Stranger Things. Bizim gibi günün birinde tatlu uzaylı E.T. ile takılmayı hayal etmişler için bir çırpıda izlenecek dizi, fantastik ve korku dolu bir dünyanın kapılarını açıyor. Kasabadaki kayıp çocukların peşine düşenler de bisikletleri ile uçarak giden cesur çocuklar. Biz 80-90 kuşağı aslında kendimizi izledik ve belki  biraz da bu yüzden Stranger Things, kalbimizi kolayca fethetmeyi başardı. (Stranger Things’in 2. sezonunun tüm bölümleri 27 Ekim’de Netflix’te olacak.)

 

6. Westworld

160819-westworld-s1-blast-07-1280

Yapay zekanın giderek daha fazla tartışıldığı günümüzde “buyurun, burada yapılmışı var” diyecek bir dizi çıkacaktı elbet. İşte bu görevi de öve öve bitirilemeyen Westworld üstlendi. Tamamen eğlence amaçlı oluşturulmuş bir yapay zeka parkında olayların kontrolden çıkmasını konu alıyor dizimiz. İnsan gibi düşünebilen, plan yapabilen ve gerektiğinde yalan söylemeyi de çok iyibecerebilen makinelerin neler yapabileceğini en etkileyici şekilde gösterdi bize Westworld. Daha fazlası için nefeslerimizi tutmuş 2. sezonu bekliyoruz. (Westworld’ün ikinci sezonu, 2018 yılında HBO’da olacak.)

 

7. This Is Us

1280_this_is_us_winter_premiere_sad

Bu seneki Emmy ödüllerinden eli boş dönmeyen  This Is Us bizi fantastik dünyalardan alıp gerçek dünyanın tam ortasına bırakıverdi. 3 çocuklu Pearson ailesinden birlik olmanın, karşılıksız sevmenin ne olduğunu öğrendik. Çocuklar büyüyüp birer yetişkin olunca da herbirinin kendi dünyasındaki mücadelerini izledik. Her bölümüyle insanın kalbinde bir yerlere dokunan This Is Us bu senenin en başarılı drama dizilerinden de biri. (This Is Us’ın ikinci sezonu, 26 Eylül’de NBC’de başladı.)

Hâlâ vakit varken haydi ekran başına!
İzlenmemiş dizi kalmasın sene bitmeden önce…

Bunları not ettiniz. Peki “Geç Olsun, Güç Olmasın. Bu Dizileri Mutlaka Seyredin!” listemizdeki dizilerden kaçını izlediniz?

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN