Yaz yaklaştıkça, şehri müzikle dolduran ya da müziği plajlara taşıyan festivallerden haberler gelmeye, heyecan verici isimler telaffuz edilmeye başlandı bile…

İşte İstanbul’dan Çeşme’ye, Kuşadası’ndan Zeytinli’ye bu yazı güzelleştirecek 10 müzik festivali:

Kapak Fotoğrafı: Temples at Chill-Out Festival Istanbul 2016 – Main Stage

Kapak Fotoğrafı 2: Elekfantz at Electronica Festival İstanbul 2016

***

2017 Yaz Müzik Festivalleri

Yaz yaklaştıkça, şehri müzikle dolduran ya da müziği plajlara taşıyan festivallerden haberler gelmeye, heyecan verici isimler telaffuz edilmeye başlandı bile…

İşte İstanbul’dan Çeşme’ye, Kuşadası’ndan Zeytinli’ye bu yazı güzelleştirecek 10 müzik festivali:

CAPPADOX FESTIVAL | 18 – 21 Mayıs 2017 @ Kapadokya

Üçüncü kez, Orta Anadolu’nun turizm cennetini bir kültür ve sanat odağı haline çevirecek Cappadox’un bu yılki teması “Dünyadan Çıkış Yolları”. Dört gün sürecek festivalde ziyaretçiler müzik, çağdaş sanat ve gastronomi etkinliklerinden dilediklerini seçerek kendi programlarını oluşturacak ve Kapadokya’nın büyüleyici doğasının ortasında unutulmaz deneyimler yaşayacaklar.

CHILL-OUT FESTIVAL ISTANBUL | 20 – 21 Mayıs 2017 @ Life Park
CHILL-OUT FESTIVAL BODRUM | 14 – 15 Temmuz @ Xuma Yalıkavak

Festival sezonu bu hafta sonu açılıyor! Hafta sonunda, iki gün boyunca eşsiz bir doğa içerisinde yaratılacak sıra dışı atmosferde jazz’dan trip hop ve house’a, latin’den soul ve funk’a, bugüne dek oluşturduğu en geniş seçkisini festival müdavimleriyle buluşturacak Chill-Out Festival, temmuz ayında da Bodrum’a uğrayacak.

45. İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ | 29 Mayıs – 21 Haziran 2017

Haziran dendiğinde akla gelen, İstanbul’un en köklü festivali, İKSV festivallerinin atası İstanbul Müzik Festivali, bu yıl 45. kez düzenleniyor. Viyana Oda Orkestrası’ndan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’na, St. Petersburg Rus Oda Filarmonisi’nden Londra Oda Orkestrası’na birçok önemli orkestra ve topluluk ile, Fazıl Say’dan Alina Pogostkina’ya, Hüseyin Sermet’ten Vikingur Ólafsson’a birçok ünlü solisti konuk etmeye hazırlanan festival, bu yıl “Sıradışı” temasıyla gerçekleşiyor. Programda aynı zamanda “Pazar Klasikleri” ücretsiz konser serisi de yer alıyor.

ELECTRONICA FESTIVAL ÇEŞME | 25 – 27 Haziran @ Alaçatı Beach Resort
ELECTRONICA FESTIVAL İSTANBUL | 29 – 30 Temmuz @ Suma Beach

Türkiye’nin en büyük elektronik müzik buluşması Electronica Festival, bu yıl dörrdüncü kez Çeşme’de ve on ikinci kez İstanbul’da… Deniz, güneş, müzik ve eğlenceyi bir arada bulabileceğiniz o ideal yaz festivali atmosferini vadeden Electronica Festival’i iki farklı tarihte, iki farklı sahilde deneyimlemek bir başka olacak.

24. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ | 4 – 20 Temmuz 2017

İKSV’nin yaz festivallerinden ikincisi, bu yıl 24. kez düzenlenen İstanbul Caz Festivali. Tercih ettiğiniz müzik türü cazsa, şehrin herhangi bir yerinde size hitap eden bir konser mutlaka bulacaksınız! Özel projelerden, ilham verici eşleşmelere birçok heyecan verici geceyi programına sığdıran, Gece Gezmesi ve Parklarda Caz gibi etkinliklerle cazı şehrin farklı noktalarına taşıyan festivalin bu yılki konukları arasında Dee Dee Birdgewater, Antonio Sanchez, Christian McBride ve Roberto Fonseca gibi isimler yer alıyor.

KUŞADASI GENÇLİK FESTİVALİ | 6 – 9 Temmuz 2017 @ Sevgi Plajı

İstanbul, Çeşme ve Bodrum dışında da müziğin olduğunu unutmayın! Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören Kuşadası Gençlik Festivali, bu yıl bir kez daha Kuşadası’nıdaki Sevgi Plajı’nda olacak. Line-up’ı çok yakında açıklanacak festivalin biletlerinin Zeytinli Rock Festivali’ne bilet alan herkese 1 TL olduğunu da hatırlatalım.

BIG BURN İSTANBUL | 21 – 23 Temmuz 2017 @ Suma Beach İstanbul

Yepyeni bir elektronik müzik festivali yaz mevsimini biraz daha güzelleştirmek için geliyor… Detayları çok yakında açıklanacak Big Burn Festival, 3 gün boyunca, 5 ayrı sahnede 70 saat kesintisiz müzik vadediyor.

ROCK OFF 2017 | 29 Temmuz 2017 @ UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi

Rock, elektronik, house, caz, klasik… Her müzik zevkine uygun bir festival varken, metal dinleyicisi de festivalsiz kalmıyor tabii ki. Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek Rock Off’un şimdilik duyurulan iki konuğu, Türkiye’de ilk defa viking sahnesiyle konser verecek Amon Amarth, 20. yıllarındaki “veda reunion”ları ile Rhapsody…

ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ | 24 – 27 Ağustos 2017 @ Altınkum Zeytinli Plajı

Her yıl biraz daha büyüyen ve gözleri popüler tatil destinasyonlarından Balıkesir’deki Zeytinli’ye çevirmeyi başaran bu festival, geçtiğimiz yıl 70’ten fazla sanatçı ve 100 binden fazla ziyaretçiyi buluşturmuştu. Yine dört gün boyunca kamp alanından ve sahnesinden eğlenceyi eksik etmeyecek festivalin bu yılki line-up’ı henüz açıklanmasa da indirimli biletleri önsatışta.

BABYLON SOUNDGARDEN | 8 – 9 Eylül 2017 @ Kilyos

Daima yazın habercilerinden olan Babylon Soundgarden, bu yıl mevsimin farklı bir döneminde hayatımızı renklendirecek. Tatil yörelerinden şehre dönüşün başladığı eylül ayında gerçekleşecek Babylon Soundgarden’ın bir de sürprizi var: Bu yıl ilk kez festival ruhunu doyasıya yaşatmak için kamp alanı da bulunacak festivale girişler 8 Eylül’de başlayacak ve müzikseverler gece boyunca dj performanslarıyla karşılanacak. 9 Eylül’deki line-up ise önümüzdeki haftalarda açıklanacak.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?