Tatil planlarını önceden yapanlar, tüm yıl hem tatilinin geleceği günü sabırsızlıkla bekliyor hem de psikolojisinden bütçesine tüm ayarlamalarını o tatil gününe göre yapıyor.

Daha önce gemi turları ile mavi yolculuğa çıkmamış olanlar 2018 yılında Ege ya da Akdeniz bölgesine mutlaka bir cruise tatil yapmalı. Konforlu bir tatil, her sabah başka bir limanda ya da ülkede uyanmak ve sonsuz mutlulukla dolu güzel anılar biriktirmeyi kim istemez?

Gemi ile gezmeyi düşleyenlere özel bir öneri listesi oluşturduk. Hayallerinizdeki cruise yolculuğunu yapmak için kalemleri kağıtları hazırlayın. İşte size özel hazırladığımız gemi ve nehir turları listesi.

Cruise ile Gezilecek Yerler

İzmir ve Çeşme kalkışlı Yunan Adaları turu başta olmak üzere cruise gemileri ile gezilecek birçok yer bulunuyor. Bunlar arasında son yıllarda en popüler olanlar ise; Fransa, Malta, İtalya ve İspanya kıyılarını gezebileceğiniz Akdeniz gemi turları, Miami, Bahamalar, Meksika ve Jamaika kıyılarının güzelliğine hayran olacağınız Karayipler, Danimarka, Finlandiya, Rusya ve Estonya kıyılarını göreceğiniz Baltık başkentleri, Norveç, Almanya ve Hollanda’yı keşfedeceğiniz fiyortlar gemi turları bulunuyor.

Uzakdoğu’yu gemi ile gezmeye karar verirseniz Hindistan, Maldivler ve Sri Lanka kıyılarına uzanacağınız Hint Okyanusu turları, Singapur, Malezya ve Tayland’ı görebileceğiniz Güneydoğu Asya gemi yolculuğu da mevcut.

Nehir Turları ile Ayrıcalıklı Bir Tatil

Gemi turu yerine nehir turları ile bambaşka bir deneyim yaşamak isteyenler varsa onlara önerilerimiz Almanya ve Orta Avrupa kıyılarındaki şatoları, müzeleri, masalsı yerleri keşfedebileceğiniz Ren ve Tuna Nehri turları, Moskova kıyılarından geçeceğiniz Volga Nehri turları, Fransa’nın batı kıyılarına uzanacağınız Bordeaux, Pauillac, Blaye, Libourne, St.Emilion ve Cadillac şehirlerini göreceğiniz Garonne & Dordogne Nehri turları da değişik bir nehir gezisi deneyimi olabilir.

Portekiz’in muhteşem güzelliğini yakından göreceğiniz Douro Nehri gezileri de daha önce hayalini kurduğunuz bir nehir tatilini fazlasıyla yaşatabilir. Fransa’nın en ünlü bölgelerinden Normandiya’nın sayısız güzelliğini ve muhteşem şatolarını görmek isterseniz Seine Nehri & Normandiya Nehri turunu önerebiliriz. Bunun yanı sıra Güney Fransa’da unutulmaz bir nehir gezintisine çıkmak isterseniz Rhone nehir turlarını tercih edebilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?