Yeni yıla sayılı günler kala hafta sonu etkinlikleri de yılbaşı coşkusuna kapılmış durumda.

Joseph K. | 22 Aralık @ DasDas

Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın oyunculuğunda sahnelenen “Joseph K.”, bu gece DasDas sahnesinde tiyatroseverlere perde diyor. İngiliz yazar Tom Basden, Kafka’nın “Dava”sını yeniden görülmek üzere modern hayatın labirentlerine geri döndürüyor. Otuzuncu yaş gününü eve sipariş ettiği pizzayla kutlamayı planlarken kendini bir anda tutuklu olarak bulan Joseph K.’nin özgürlüğüne kavuşma mücadelesine tanıklık etmek için DasDas’taki yerinizi alın.

 

Kalben | 22 Aralık @ Dorock XL

Merakla beklenen ikinci albümü “Sonsuza Kadar”ı geçtiğimiz aylarda yayınlayan Kalben, albümün ilk klip şarkısı ‘Ben Her Zaman Sana Aşıktım’ ile de yükselişine devam ediyor. Yeni şarkıları ve kendi tarzına uyarladığı cover şarkılarıyla Kalben, bu gece Dorock XL sahnesinde dinleyicileriyle bir araya geliyor.

 

Arzu Tramvayı | 22 Aralık @ Uniq Hall

75 yıl önce Tennessee Williams tarafından yazılan ve tiyatro için bir dönüm noktası olarak kabul edilen “Arzu Tramvayı”, Hira Tekindor yönetmenliğinde sahneye konuyor. Zerrin Tekindor, Onur Saylak, Şebnem Bozoklu ve İbrahim Selim gibi usta oyuncuların kadrosunda yer aldığı “Arzu Tramvayı”; dünyası alt üst olan ve kız kardeşinin New Orleans’taki evi haricinde gidecek bir yeri olmayan Blanche’ın hikayesini anlatıyor.

 

Yüzyüzeyken Konuşuruz | 22 Aralık @ Salon

Son single’ları ‘Sandal’ ile sadık dinleyicilerinin yanına yenilerini ekleyen Yüzyüzeyken Konuşuruz, haftayı Salon konserleriyle kapatıyor. Kaan Boşnak’ın başını çektiği grup, sevilen şarkıları ile dinleyicilerinin karşısında olacak.

 

İki Film Birden: Housewife  & Baskın: Karabasan | 22 Aralık @ Beyoğlu Sineması

Fantastik Filmler Festivali kapsamında bu gece iki film birden perdeye yansıtılıyor. İlk uzun metraj filmi “Baskın: Karabasan” ile çıkışını yapan ve Monster Fest 2017’de en iyi yönetmen ödülünü kazandıran filmi “Housewife” ile Can Evrenol, bu gecenin konuğu oluyor. Gece devriyesindeki 5 polisin aldıkları bir yardım çağrısı üzerine gittikleri terk edilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu alan “Baskın: Karabasan” ve Clémentine Poidatz ve David Sakurai’nin başrollerini paylaştığı, Holly’nin kabuslarına ortak olduğumuz “Housewife”ın gösterimleri arasında Can Evrenol ile yapılacak söyleşiye de katılma fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

Big Burn Nights: Gaiser | 22 Aralık @ Roxy

Big Burn İstanbul, elektronik müzik severleri kış mevsiminde de yalnız bırakmıyor ve soğuk kış gecelerini ısıtmak için ünlü DJ’leri bir çatı altında bir araya getiriyor. Big Burn Nights’ın Roxy’de gerçekleşecek ikinci gecesinde kabine Richie Hawtin tasdikli ünlü DJ/prodüktör Gaiser geçiyor. Gecenin diğer konukları ise Evrim de Evrim ve Ferhat Albayrak olacak.

 

Cihan Mürtezaoğlu | 22 Aralık @ DasDas

Geçtiğimiz haftalarda yayınladığı yeni single’ı ‘Hatırla Mektupları’ ile dinleyicilerini sevindiren Cihan Mürtezaoğlu, bu gece DasDas sahnesinde olacak. “Bitsin Bu Delilik” ilk solo albümünü 2016 yılında yayınlayan Cihan Mürtezaoğlu, sevilen şarkılarını seslendirecek.

 

Lokalize: Bambaşka Bir Flört | 23 Aralık @ Zorlu PSM Studio

Yeni klipleri ‘Hasret’ ile dinleyicilerinin karşısına çıkan Flört, 23 Aralık Cumartesi gece Zorlu Studio’da olacak. “Lokalize: Bambaşka Bir Flört” kapsamında “Tehlikeyle Flört” filminin daha önce yayınlanmayan sahnelerle yeniden kurgulanmış versiyonu geceye özel olarak gösterilecek. Gösterimin ardından grup üyeleriyle söyleşi ve finalde de filmin müziklerinin de yer aldığı repertuarlarıyla Flört sahnedeki yerini alacak.

 

Gaye Su Akyol | 23 Aralık @ IF Performance Hall Beşiktaş

“Develerle Yaşıyorum” ve “Hologram İmparatorluğu” albümleri ile ünü yurtdışına taşan Gaye Su Akyol, bu Cumartesi gecesi IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde dinleyicilerinin karşısına çıkacak. Sziget, Le Guess Who ve Roskilde gibi önemli festivallerin kadrolarında yer alan Gaye Su Akyol, sevilen şarkıları ve nev-i şahsına münhasır sahnesiyle gecenin ev sahipliğini yapacak.

 

Yasmin Levy |23 Aralık @ Zorlu PSM

Türk müzikseverlerin en sevdiği sanatçıların başında gelen isimlerden Yasmin Levy, bir kez daha İstanbul’a geliyor. Cumartesi gecesi Zorlu PSM Ana Tiyatro sahnesinde müzikseverlerle bir araya gelecek olan Yasmin Levy, kariyerinin en sevilen şarkıları ile sahnede olacak. Bu özel konseri kaçırmayın.

 

Ezhel | 23 Aralık @ Dorock XL

“Müptezhel” albümü ile yılın en büyük çıkışlarından birine imza atan Ezhel, Cumartesi gecesi Dorock XL sahnesini kelimenin gerçek anlamıyla sallamaya hazırlanıyor. Son single’ı ‘İmkansızım’, ‘Geceler’, ‘Şehrimin Tadı’ gibi hızla ezberlenen şarkılarıyla Ezhel, hafta sonunun enerjisi en yüksek konserlerinden birine imzasını atacak.

 

Ceylan Ertem: Sezen Aksu Tribute | 24 Aralık @ IF Performance Hall Beşiktaş

Ceylan Ertem, ara verdiği “Sezen Aksu Tribute” konserlerine yeniden başlıyor. Uzun bir aranın ardından Pazar gecesi her biri hit olmuş Sezen Aksu şarkılarıyla Ceylan Ertem, IF Performance Hall Beşiktaş sahnesinde olacak.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?