Bu hafta sonu bol bol müzik dinleyip dans ediyoruz!

Joris Voorn | 23 Mart @ Zorlu PSM – Studio

Elektronik müzik festivallerinin vazgeçilmez ismi Joris Voorn, bu gece Studio’da setin başında olacak. Techno ve tech house türleri arasında gidip gelen performansıyla dikkatleri üzerine çeken ve kısa sürede dünyaca ünlü bir isim haline gelen Hollandalı dj/prodüktörün bu geceki performansını kaçırmamanız tavsiyedir.

 

Sattas | 23 Mart @ IF Performance Hall Beşiktaş

Geçtiğimiz yıl yayınladıkları ve içinde Duman ‘Aman Aman’ cover’ının da yer aldığı “Bir Ben Miyim” single’ları ile isimlerini daha da geniş bir kitleye ulaştıran Sattas, bu gece sınırsız eğlence vaadiyle If Performance Hall Beşiktaş sahnesinde olacak. Reggae’nin en coşkulu örneklerini Sattas yorumuyla dinlemek için yerinizi alın.

 

Ah! Kosmos | 23 Mart @ Salon

Salon, bu gece Türk elektronik müzik sahnesinin ismi sınırları aşan Ah! Kosmos’u sahnesinde ağırlamaya hazırlanıyor. Başak Günak’ın projesi olan Ah! Kosmos, son olarak geçtiğimiz günlerde “Together We Collide” isimli kısaçalarını yayınladı. Enerjisi hayli yüksek geçecek gecede Ah! Kosmos’a Özgür Yılmaz ve görsellerde Deniz Erk eşlik edecek.

 

Bağzıları | 23 Mart @ Cemiyet

‘Zaten Kırılmış Bir Kızsın’ ile çıkış yapan Bağzıları, bu gece Cemiyet sahnesinde dinleyicileriyle bir araya geliyor. Geçtiğimiz yıl yayınladıkları “Bize Kalsın” albümü ile kendilerini tanıtan grubu radarınıza almanız da fayda var. Bu gece de Bağzıları’na bir şans verin.

 

Tokimonsta | 23 Mart @ Babylon

Zamanımızın en yaratıcı “beat-maker”larından biri olarak Kabul edilen Kaliforniya merkezli dj/prodüktör Tokimonsta yeni albümü “Luna Rouge”un turnesi kapsamında bu gece Babylon’da sahneyi ele geçiriyor. Enstrümantal hip-hop, R&B ve 90’lar pop bileşenlerini harmanlayarak kendine has sound’unu yaratan Tokimonsta ile bir gece geçirmek için rotanız Babylon olsun.

 

mor ve ötesi | 24 Mart @ DasDas

Yeni şarkı sürprizi ile hayranlarını sevindiren mor ve ötesi, Cumartesi gecesi DasDas sahnesinde olacak. Türk rock müziğinin yirmi yılı geride bırakan sayılı isimlerinden olan mor ve ötesi; ‘Bir Derdim Var’, ‘Cambaz’, ‘Oyunbozan’, ‘Araf’ gibi en sevilen şarkıları ile dinleyicilerinin karşısına çıkacak.

 

Turkish Psychedelia: Altın Gün, Barış K, Grup Ses, Undomondo | 24 Mart @ Babylon

Yeni dönem psikedelik sahnesinin ismi en çok anılan gruplarından Altın Gün, Cumartesi gecesi takipçilerinin büyük keyif aldığı ve kulaktan kulağa yayılan performanslarıyla Babylon sahnesinde olacaklar. Selda Bağcan’dan Barış Manço’ya, Erkin Koray’a uzanan geleneksel repertuvarını western rock ile bir araya getiren Altın Gün, daha önce izlemeyenler için eşine zor rastlanır bir konser verecek. Bence haftanın en kaçmaz konseri!

 

In Hoodies “Circling The Cage” Lansman Konseri | 24 Mart @ Salon

“Circling The Cage” adını verdiği yeni EP’sini 15 Mart’ta yayınlayan In Hoodies, yeni şarkılarını Cumartesi gecesi Salon sahnesinde seslendirecek. “A Lunar Manoeuvre” albümünden farklı olarak daha agresif ve sert bir yola giren In Hoodies’e sahnede Yasemin Özler, Feryin Kaya, Todd Gibson ve Murat Yakupoğlu eşlik edecek.

 

Çocuklar Sana Emanet

Bu hafta sonunun filmi Çağan Irmak’ın imzasını taşıyor. Başrollerini Engin Akyürek ve Hilal Altınbilek’in paylaştığı “Çocuklar Sana Emanet” duygu yüklü hikayesiyle sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor. Film, iç mimar Kerem’in geçirdiği trafik kazasının travmasını atlatma sürecinde şifacı bir kadın ve köylülerle geçirdiği arınma sürecine odaklanıyor.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN