Harvest Festival’le başlayacak hafta sonu, senfonik rock’tan techno’ya, rap’ten Türkçe rock’a birçok seçenek vadediyor.

Harvest Festival | 27 Ekim @ Küçükçiftlik Park

Harvest Festival, bir yıl aradan sonra kapılarını 27 Ekim’de Küçükçiftlik Park’ta açıyor. Pazar alanından atölyelere birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan festivalin müzikleri ise ana sahnede 7 kişilik batı Londra efsanesi, şarkılarında funk, pop, disko ve soul ögeler taşıyan Jungle,  ‘My Love’ şarkısı ile kalplerimizde yer edinen Hollandalı müzisyen Kovacs, caz ve swing sample’larını kullanarak elektronik müziğe yeni bir soluk getiren Parov Stelar’ın enerjik saksafoncusu Max the Sax, yeni çıkardıkları albümleri “Bambaşka” ile hasret giderdiğimiz, sahne enerjilerine hayran olduğumuz grup Flört’ten gelirken Bahçe sahnesinde de Türkiye’de reggae denilince akla gelen ilk isim Sattas, 2012’de internet üzerinden ve kendi yaptıkları baskılarla dolaşıma soktukları ilk EP’leri “Limited Lunch Pack” ile yeraltı müzik sahnesine göz kırpan The Ringo Jets, “Venus” albümü ile adını geniş çevrelere duyuran Palmiyeler ve Türk psychedelic, funk ve surf stillerinde üretim yapan multi-enstrumantalist ve prodüktör Alpman’a emanet olacak. Gündüz saatlerinde ise Analog Kültür standından Kaan Düzarat’ın özenle seçtiği plakların sesleri yükselecek.

Ceza | 27 Ekim @ DasDas

Ceza, bu gece rapper’larla DasDas sahnesinde bir araya geliyor. Türk rap sahnesinin en sevilen ve en çok dinlenen isimlerinin başında gelen Ceza, şarkılarını birbiri ardına seslendirecek. Her konserinde enerji patlaması yaşatan ve gitar, bas ve davulla desteklediği performansıyla Ceza, bu gece dinleyicilerine müzik dolu bir gece yaşatacak.

HVOB & Winston Marshall – Silk Tour 2017 | 27 Ekim @ Zorlu PSM

Electro-pop ve techno’nun son dönemdeki yıldız isimlerinden HVOB, son albümleri “Silk”in turnesi kapsamında Zorlu PSM sahnesine konuk oluyor. Yanlarına Winston Marshall’ı da alan ikili, müzikseverlerin uzun süre hafızalarından çıkmayacak bir performansla dinleyicilerinin karşısında olacak.

Cihan Mürtezaoğlu | 27 Ekim @ Salon

Yeni single’ı ‘Hatırla Mektupları’nı geçtiğimiz günlerde yayınlayan Cihan Mürtezaoğlu, şarkılarıyla bu gece Salon sahnesinde dinleyicileriyle bir araya gelecek. “Bitsin Bu Delilik” albümüyle sesini müzikseverlere duyuran ve kısa sürede kemik bir dinleyici kitlesine sahip olan Cihan Mürtezaoğlu konserini radarınıza alın.

Volkswagen Arena’da Yerli Yerinde | 28 Ekim @ Volkswagen Arena

Volkswagen Arena, yeni sezonda Türkiye’nin sevilen müzisyenlerini ve gruplarını “Volkswagen Arena’da Yerli Yerinde” serisiyle ağırlayacak. Serinin ilk etkinliğinde geçtiğimiz yıl 20. yılını kutlayan Türk rock müziğinin en önemli gruplarından mor ve ötesi, alternatif müzik sahnesinin son yıllardaki en sevilen isimlerinden Adamlar, son single’ları ‘Sandal’ ile dikkatleri üzerine çeken Yüzyüzeyken Konuşuruz ve son dönemin yükselen ismi Deniz Tekin, 28 Ekim Cumartesi günü Volkswagen Arena sahnesinde olacak.

Gengahr + Keep Shelly In Athens | 28 Ekim @ Garaj

İlk albümleri “A Dream Outside” ile İngiltere’nin son dönemdeki en başarılı çıkışlarından birine imza atan Gengahr, ilk kez Cumartesi gecesi Garaj sahnesinde olacak. Öncesinde ise chillwave ve dream pop’un yıldız isimlerinden Keep Shelly In Athens müzikseverlerle bir araya gelecek. Heyecan uyandıran bu iki grubun konserini takviminize not edin.

Ceylan Ertem | 28 Ekim @ Jolly Joker İstanbul

‘Esmer’ klibiyle dikkatleri bir kez daha üzerine çeken Ceylan Ertem, Cumartesi gecesi Jolly Joker İstanbul sahnesinde dinleyicileriyle bir araya gelecek. Son olarak “Yine de Amin” albümünü yayınlayan ve dinleyicilerinden tam not alan Ceylan Ertem, sevilen şarkıları ile sahnede olacak.

Big Burn Nights: Dubfire | 28 Ekim @ Roxy

İstanbul’un yeni festival deneyimi Big Burn İstanbul kış sezonunda da elektronik müziğin efsane isimlerini Big Burn Nights etkinlikleri altında Cumartesi gecesi Roxy’de dinleyicileriyle buluşturuyor. Sezon açılışı ise dans müziğin efsane ismi Deep Dish’in yarısı Dubfire ile yapılıyor. Gece boyu dans etmek için Roxy’nin yolunu tutmakta fayda var.

An Epic Symphony – Athena | 29 Ekim @ Aya İrini Müzesi

Aya İrini Müzesi, 29 Ekim gecesi günün önemine yakışır bir performansa ev sahipliği yapacak. Türk rock müziğinin en sevilen isimlerinden Athena, Şef Orhan Şallıel yönetimindeki An Epic Symphony orkestrası ile Aya İrini Müzesi’nde bir araya geliyor. Senfoni orkestrası eşliğinde Athena’yı izlemek için yerinizi hemen ayırtın.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?