Bol yağmurlu bir haftayı geride bırakırken hafta sonu gerçekleşecek olan etkinliklerle güneş yeniden gökyüzündeki yerini almaya hazırlanıyor.

Joe Satriani | 27 Temmuz @ Küçükçiftlik Park

Dünyanın en önemli gitar virtüözlerinden Joe Satriani, çok özel bir konser için bir kez daha İstanbul’a geliyor! Cuma gecesi gerçekleşecek konserde açılışı Sertab Erener’in solistliğini üstlendiği Oceans of Noise yaparken, Türk metal müziğinin en sevilen topluluğu Pentagram da Satriani öncesinde sahnede olacak. Geçtiğimiz aylarda yayınladığı yeni albümü “Beyond the Supernova”nın ardından çıktığı dünya turnesi kapsamında İstanbul’a uğrayacak olan Joe Satriani’nin konseri bu haftanın en olmazsa olmazlarından.

 

Bozcaada Caz Festivali | 27-28-29 Temmuz @ Bozcaada Ayazma Manastırı / Çanakkale

Cazın en güzel hallerinden “Bozcaada Caz Festivali”, bu hafta sonu müzikseverleri Bozcaada Ayazma Manastırı’nda bir araya getiriyor. Farklı jenerasyonlardan müzisyenleri dinleyiciyle buluşturacak olan Bozcaada Caz Festivali; funk, pop, etnik, balkan, füzyon ve özgür caz gibi türleri içerecek geniş bir programla Kabak & Lin, allaturca music ve Pavli Bozcaada iş birliği ile düzenlenen festivalin konukları arasında Alp Ersönmez, Ceyl’an Ertem, Cenk Erdoğan, Korhan Futacı, Nilipek yer alıyor.

 

mor ve ötesi | 27 Temmuz @ Jolly Joker Vadistanbul

Yaz aylarını festival ve konserler arasında geçiren mor ve ötesi, bu akşam İstanbullu dinleyicileriyle Jolly Joker Vadistanbul’da bir araya gelmeye hazırlanıyor. Türk rock müziğinin en sevilen topluluklarından biri olan mor ve ötesi, yıllara meydan okuyan şarkıları ile hafta sonunuzu başlatacak.

 

Electronica Festival İstanbul 2018 | 28 – 29 Temmuz @ Kafes

Türkiye’nin en büyük elektronik müzik buluşması olarak nitelendirilen Electronica Festival İstanbul, elektronik müzikseverleri bir kez daha bir araya getiriyor. Festivalin kadrosu da yok yok denecek türden. Adana Twins, BOg, Carrot Green, Chaim, Denis Horvat, Extrawelt live, Fideles, Giorgia Angiuli live, Hyenah, Ilario Alicante, Jacob Groening, Janoma, Joachim Pastor live, Kangding Ray, La Fleur, Microtrauma, Ø [Phase], Pablo Fierro, Peter Schumann, Philipp Kempnich, Rampa, Rey & Kjavik, Rodriguez Jr. live, Stimming live, Super Flu, Superlounge, Tim Engelhardt live, Trikk, WhoMadeWho live, Woo York live, Worakls live’ın yanı sıra Alican, Batur, Birol Giray ‘Beegee’, Discolog, Ferhat Albayrak, Gadi Mitrani, Grafin, Jaffer, Mert Yücel, Mousike, Murat Uncuoğlu, Sezer Uysal, Volkan Gündüz ve daha birçok isim müzikseverleri doyasıya dans ettirecek.

 

Kenan Doğulu | 28 Temmuz @ Ayvalık Amfitiyatro

Türk pop müziğinin sahne enerjisiyle büyülen, yerinde duramayan ismi Kenan Doğulu, yeni şarkılarıyla Cumartesi gecesi Ayvalık Amfitiyatro’da olacak. 90’lardan bu yana dillere pelesenk olan şarkılarının yanına kattığı en yeni şarkılarıyla kendisini izlemeye gelenlere unutumayacakları bir gece yaşatacak olan Kenan Doğulu’nun enerjisine ortak olmanız tavsiyedir.

 

Mabel Matiz | 28 Temmuz @ Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Yeni albümü “Maya” ile dinleyicilerinden ve müzik eleştirmenlerinden tam not alan Mabel Matiz, kariyerinin en önemli konserlerinden birine çıkıyor. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda dinleyicileriyle bir araya gelmeye hazırlanan Mabel Matiz, diskografisinin en güzel şarkılarıyla sahnede olacak.

 

maNga | 28 Temmuz @ Sanat Performance Açıkhava Sahnesi

Cumartesi gecesi yerinizde duramayıp zıp zıp zıplamak, bağırmak, en yüksek volümde şarkı söylemek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey var, o da maNga konserine gitmek! Haftanın tüm yorgunluğunu atıp yeni hafta için de bol enerji depolamanız için ideal bir seçim.

 

Hayko Cepkin – Ceza – Hey Douglas | 29 Temmuz @ Milyon Beach Kilyos

Hafta sonu hem müzik dinleyip hem de denizin keyfini çıkarmak istiyorsanız yolunuz Milyon Beach Kilyos’a düşebilir. Hazırladığı setlerle 7’den 70’e herkesi dans ettiren Hey Douglas, Türk rock müziğinin en yerinde duramayan ismi Hayko Cepkin ve Türk rap’in tartışmasız en sevilen ismi Ceza; Pazar günü Milyon Beach Kilyos’ta müzikseverlerle bir araya gelecek. Bu birbirinden farklı ve yerinde duramayacağınız konserler için şimdiden yerinizi ayırtın.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN