“BİZ İNSAN MIYIZ? – Türümüzün Tasarımı: 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl” başlığıyla düzenlenen 3. İstanbul Tasarım Bienali, bu cumartesi kapılarını açtı ve 20 Kasım’a kadar da ziyaretçilerini tasarımın insan, yaşam, gezegen ve zaman üzerindeki etkisini keşfetmeye davet ediyor.

bienal - poster

Kentin farklı noktalarındaki beş farklı mekanda, “Bedeni Tasarlamak”, “Gezegeni Tasarlamak”, “Yaşamı Tasarlamak” ve “Zamanı Tasarlamak” başlıklı dört proje kümesi halinde hazırlanan sergiler ücretsiz olarak gezilebiliyor.* Bienal insan gibi, olabilecek en geniş kavramlardan birini konu aldığından, oldukça interdisipliner: 70’in üzerindeki proje, mimar, sanatçı, tasarımcı, tarihçi, yönetmen, koreograf, arkeolog ve bilim insanlarının, laboratuvar, merkez, enstitü, sivil toplum kuruluşu ve öğrencilerin imzasını taşıyor.

3. İstanbul Tasarım Bienali’ni ziyaret etmek için dört haftanız ve onlarca nedeniniz var; işte bunlardan 10’u:

Bienal mekanlarında görebileceklerinizin yanı sıra 6 kent ve 26 üniversiteden işleri bir araya getiren Akademi Programı‘nı ve 16 mahallede düzenlenecek etkinlikleri kapsayan Yaratıcı Mahalleler Programı‘nı da takip edebilir, son iki bienal kapsamında da yer alan ve büyük ilgi gören Tasarım Rotaları‘na katılabilir ve bienalin bir yan etkinliği olarak moda tasarımı ayağını temsil eden, Adahan İstanbul Otel’deki H&M sponsorluğundaki sergi Geleceği Giydirmek‘i ziyaret edebilirsiniz.

*İstanbul Arkeoloji Müzeleri’ndeki bienal sergisini ziyaret etmek için müze bileti gerekiyor.

Hazırlayan: Emre Eminoğlu
Fotoğraflar: Sahir Uğur Eren, İKSV

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN