Naomi Watts, Susan Sarandon ve Elle Fanning gibi gişe değeri yüksek oyuncuları konuk eden bir film 3 Generations / 3 Nesil. 2015 yılında Toronto Film Festivali’nde About Ray / Ray Hakkında adıyla gösterilen film, 2 sene yönetmen Gaby Dellal tarafından nadasa çekildikten sonra değişen adıyla yeniden gösterime sokulmuş. Film, aslında oldukça hassas ve ajitasyona açık bir hikayeyi anlatıyor. Ancak Dellal, mümkün olduğu kadar yumuşak ve esprili bir anlatım dilini tercih etmiş.

3 Nesil

Ramona küçüklüğünden beri kendini kadın bedeninde kapana kısılmış hisseden bir erkektir. “Erkek gibi” giyinir, “erkeksi” davranışlar sergiler ve kendisine Ray olarak hitap edilmesini ister.

3 Nesil

Annesi Maggie, lezbiyen anneannesi Dolly ve Dolly’nin kız arkadaşı ile birlikte yaşayan Ray, 16 yaşında gelince önemli bir karar verir: Yeni okuluna başlamadan cinsiyet değiştirme ameliyatı olacaktır. Ancak bunu yapabilmesi için ebeveynlerinden imza alması gerekmektedir. Onun bu kararı alması annesi ve hiç tanımadığı babasını yeniden bir araya getirecek ve eski sırların da ortaya çıkmasına neden olacaktır.

3 Nesil

Elle Fanning‘in büyük bir başarıyla canlandırdığı Ray karakteri filmin merkezinde gibi gözükse de anne Maggie karakteri bir adım daha öne çıkıyor. Böylesine zor ve geri dönüşü olmayan bir durumdan çıkış yolu bulma mücadelesi oldukça etkileyici.

3 Nesil

Filmin gülümseten kısımlarında ise daha çok Susan Sarandon imzası var. Çılgın kişiliği ve esprili karakteriyle Dolly’i filmin en unutulmaz kişisi haline getirmeyi başarıyor.

Senaryosu Dellal ve Nikole Beckwith’e ait olan filmde Naomi Watts, Susan Sarandon ve Elle Fanning dışında Tate Donovan, Linda Emond da rol alıyor.

3 nesil film (1)

Konusu itibarıyla çok geniş bir seyirci kitlesine hitap etmeyen 3 Generations, sizi kimi zaman güldürecek kimi zaman da duygulandıracak bir film.

Herkese iyi seyirler!