Suada’yı bilirsiniz. 4 tarafınızda dünyanın en güzel boğazının olduğu, 360 derece açı ile her yeri görebileceğiniz bir yer. Bir de bu konsepte iyi müzik iyi yemek eklenince, gerçekten İstanbul’lu olmanın keyfini çıkardığınızı hissediyorsunuz.

aIMG_0046

Her şeyden önce Suada‘nın kendisine has çok özel bir ambiyansı var. Girişinden, karşılamasına, servisinden, manzarasına kadar büyüleyici. Masaların düzeninden, loş aydınlatmasına, iyi müzikten, havuz ya da boğaz manzarasına kadar rüya gibi bir ortam. Boğaza sırtınızı dönmeniz mümkün değil. Her yerden denizi görebilirsiniz. Yetmiyorsa, havuzu da alabilirsiniz karşınıza.

Başlangıçlar & Mezeler

Öncelike tuzlu beyaz peynir dondurması ve kavun küplerinden oluşan kupların tadına baktım. Zıt lezzetlerin bir arada sunulmasını hep severim zaten. Kavunun tatlı kıvamı ile peynir dondurmasının ekşiliği ağızlarda alışılmadık bir tat bırakıyor. Bu güzel başlangıç masaya gelecek diğer ürünler için heyecanlandırıyor beni.

aIMG_0072

Mezelerden mantar krokan, taze soğan, trüf yağı ve soya ile servis edilen Taze Kuşkonmaz, kuşkonmazı biraz geç keşfetmişe ben için baş döndürücüydü.

aIMG_0079

Nar, sumak ekşisi, ceviz ve zahter Antakya Usulü Zeytin Salata evde de pratikçe yapabileceğim güzel bir tat olarak aklıma kazındı. Tatlı ekşi sos ile servis edilen çıtır tuzlu kalamarın daha iyisi olabilirdi. Füme Peynirli Paçanga Böreği, hamur işine pek yanaşmayan bana göre içi çıkarılıp ayrıca yendiğinde çok lezzetli. İçinde 1. sınıf pastırma bulunuyor.

Tabii bir de son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan Kabak Çiçeği Dolması! Elma, pancar ve naneli yoğur ile servis edilen kabak çiçeği dolması lokum gibi gittiği için ana yemek niyetine dahi tercih edilebilir :)

aIMG_0078

Ana Yemekler

Ispanak kökü, istiridye mantarı ve yakitori ile servis edilen Susam Giydirilmiş Kaya Levreğine ba-yıl-dım… Harikulade. Tereyağlı pide, domates fondü, tahinli üç fasülye piyazı ile aynı tabakta getirilen şişlere geçirilmiş bonfile dilimleri de az pişmiş, kıvamlı, sulu ve oldukça lezzetliydi. Ancak et ve balık arasında kalacaksam göndüm biraz daha kaya levreğini tercih ederdi.

aIMG_0108

aIMG_0118

Tatlıların Defilesi

Bu terim sizi şaşırtmsın. Gerçekten de tatlıların bir defilesiydi… Bir anda masa o kadar çok tatlı ile doldu ki neyin ne olduğunu anlamakta güçlük çektim. Yine zıt lezzetlerden oluşan acılı tatlılardan, sıcak karamel şelalesi altında eritilen çikolatalardan, dondurma kuplarına, hafif pastalara, muhallebi ve pişmaniyeli özel tatlılara ve tabii güllaca kadar her tatlının değişik figürlerini görmüş olduk bu sayede.

aIMG_0127

Kapak Görseli: 360 Ent.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?