Bu hafta sonunun adını “festival hafta sonu” olarak değiştiriyoruz. Zira başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde düzenlenen festivaller bu hafta sonuna damgasını vuracak.

Eskifest  | 4-5-6 Mayıs @ Mola Tesisleri / Eskişehir

Bu haftaki ilk festivalimiz Eskişehir’de vuku buluyor. Bu yıl ilk kez düzenlenen Milyon Yapım organizasyonuyla Eskifest, bugün itibariyle Eskişehir Mola Tesisleri’nde başlıyor. Üç gün boyunca mor ve ötesi, Hayko Cepkin, Athena, Feridün Düzağaç, maNga, Vega, Teoman, Selda Bağcan, Ezhel, Büyük Ev Ablukada gibi isimlerin sahne alacağı festivalde müzikseverler sevdikleri sanatçı ve grupları birbiri ardına dinleme fırsatı yakalıyor.

 

[email protected] | 4 Mayıs @ Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü

Bugün Özyeğin Üniversitesi’nde Epifoni organizasyonuyla kapılarını müzikseverlere açan [email protected], sahnede ağırlayacağı isimlerle de dikkat çekiyor.  Türk müzikseverlerin son yıllardaki favori grubu Oscar and The Wolf, Türk pop müziğinin yeni yıldızı Edis, Türk rock’ının sevilen gruplarından maNga, kariyerine solo olarak devam eden Fatma Turgut ve yaptığı projeler ile ismini uluslararası platformlarda da duyuran Mahmut Orhan sahnede olacak.

 

Hip Hop is Back 3 | 5 Mayıs @ Dorock XL

Kadıköyacil’in 2017’de başlattığı Hip Hop Is Back serisinin üçüncüsü Cumartesi günü gerçekleşecek. DJ performansları ve ödüllü breakdance & graffiti yarışmalarıyla renklenecek etkinlikte Türk hip hop dünyasının popüler isimleri Ceza, Ezhel, Ayben, Yener Çevik, 9 Canlı, Sansar Salvo, Fate Fat, Agab, Cashflow, İstanbul Trip, Kadıköyacil ve Kamufle yer alacak.

 

Big Boyz Festival | 5-6 Mayıs @ Kemer Country Club

“Büyüklere oyuncaklar” diyerek yola çıkan ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Big Boyz Festival, 5 – 6 Mayıs tarihlerinde  İstanbul Kemer Country’de misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Festivalin müzik kısmı Türk rock müziğinin en sevilen isimlerinden Teoman, solo çalışmalarıyla yoluna devam eden Fatma Turgut, son olarak ‘French Kiss’ single’ını yayınlayan ünlü DJ Burak Yeter ve ‘Raf’ ile büyük çıkış yapan Deeperise’a emanet.

 

Kalefest | 5-6 Mayıs @ Lydia Park / Çanakkale

Bu haftanın festivallerinden biri de Çanakkale’de gerçekleşiyor. Lydia Park’ta 5-6 Mayıs tarihlerinde “Birlikte Güzel” diyerek gerçekleşecek olan Kalefest; Şebnem Ferah, Bulutsuzluk Özlemi, Redd, Özge Fışkın, Ümit Olgun ve Paryalar, Duman, Pentagram, Erdem Yener, Sarpedon’u sahnesinde ağırlayacak.

 

İzmir Fest. Üniversite ve Bahar Şenlikleri | 5-6 Mayıs @ Life Park İzmir

İzmir yeni bir gençlik festivaline ev sahipliği yapıyor. 5-6 Mayıs tarihlerinde Life Park İzmir’de gerçekleşecek olan İzmir Fest. Üniversite ve Bahar Şenlikleri kapsamında Gazapizm, Fondip, Eskaza, Numaraband, Adamlar, Cosy, Beyefendi, Başıbozuk şarkılarıyla müzikseverlerin karşısında olacak. Konserler haricinde ise Eren Korun, BTOC, Batıkan Tanrıkulu, Aykut Kaya, Emre Turan, Kadir Okan Güven ve Batıkan Erdoğan da dj set’in başında olacak.

 

Color Life Fest’18 Adana  | 5-6 Mayıs @ The Chapel Garden / Adana

Dünyanın en renkli etkinliklerinden biri olan Color Life, bu hafta sonu Adana’da kapılarını açıyor. DJ performansları, sahne şovları, dans gösterileri ve her saat başı renk yağmuru ile eğlencenin hız kaybetmediği festivalin müzikleri ise Bedük, İlkay Sencan, Yiğit Ünal, Nezir Kara ve Hasan Ünver’e emanet olacak.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?