Trans Yürüyüşü, İstanbul LGBT Dayanışma Derneği tarafından bu yıl 4. kez, dün düzenlendi. Türkiye’de trans bireylerin maruz kaldığı şiddete dikkat çekmek amacıyla LGBT Onu Haftası ve etkinliklerinden ayrıca düzenlenlenen yürüyüş, uzun zamandır Taksim’de müdahale olmaksızın gerçekleşen ilk yürüyüş oldu.

4. Trans Onur Yürüyüşü‘nde “Direniyoruz Ayol”, “Yasak da Neymiş Ayol”, “Her Yerdeyiz Ayol” ve “Trans Candır” gibi dövizler ve gökkuşağı bayrakları taşındı, “Dünya yerinden oynar dönmeler özgür olsa” ve “Her Yer Taksim, Her Yer Direniş” sloganları atıldı. Yürüyüşe katılanlar arasında milletvekilleri ve sanatçılar da vardı. Bu rengarenk yürüyüşten fotoğraflara aşağıdaki galeriden göz atabilirsiniz:

GALERİ

10 fotoğraf

21. LGBT Onur Haftası ise 24-30 Haziran tarihleri arasında “Direniş” temasıyla gerçekleşecek. Ayrıntılı programı buradan inceleyebilir, 30 Haziran‘da İstiklal Caddesi’nde gerçekleşecek LGBT Onur Yürüyüşü’ne eşcinsel olun-olmayın katılarak LGBT bireylerin yaşam hakkına sahip çıkabilirsiniz.

“Cinsel kimlik” ifadesinin anayasada yer aldığı, eşcinsel evliliklerin yasal olduğu bir gelecek dileğiyle…

theMagger’dan LISTAG ve “Benim Çocuğum” üzerine…

Fotoğraflar: @gurkanbasbug, @Leylobabylonia, @serpilcinal, @ozkanbarissahin, @geziiparki, Yeşer Sarıyıldız, Melis Özgenç, facebook: Diren Gezi Parkı

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN