lda

The Vaccines, Arctic Monkeys, Vampire Weekend, The Prodigy, Bastille, The 1975, Julian Casablancas & The Voidz, Chvrches, Franz Ferdinand gibi isimlerin yeni albüm duyurularıyla başlayan, her bir albüm için ayrı ayrı heyecanlanacağımız 2018, indie ve rock müzik camiası için şüphesiz çok verimli bir sene olacak.

2018’de çıkacak albümlerini bir süredir beklediğimiz gruplardan bir diğeri ise; Kids, Time to Pretend, Electric Feel gibi hitleriyle tanıdığımız, kalplerimizi fethetmiş olan elektronik rock ve saykodelik indie pop grubu MGMT, nam-ı diğer The Management (Grup, çıkış isimleri The Management olmasına karşın, bu ismin haklarının bir başkası tarafından satın alınmış olduklarını öğrendiklerinde isimlerini MGMT olarak kısaltmışlar).

youtube play youtube play

Grup 2007’de Columbia Records tarafından yayımlanan ilk albümleri Oracular Spectacular’daki Time to Pretend parçası ile 2008’de Rolling Stone’un 2008’in En İyileri listesinde 3 numarada yer alarak ismini duyurmuştu. Birkaç güne dinleyebileceğimiz 10 şarkılık albüm ise grubun 2013’de çıkardığı MGMT adlı 3. albümünden beri yayımlanacak ilk kayıt. 9 Şubat’ta yayımlanacağı açıklanan Little Dark Age isimli albümün prodüktörlüğünü Patrick Wimberly ve Dave Fridman üstleniyor. Grup, geçtiğimiz ekimde albümle aynı adı taşıyan, birkaç dinlenmede ağıza takılmayı başaran Little Dark Age isimli bir single ile dönüş yapıp, ardından When You Die ve Hand It Over parçalarını da çıkarınca bahsi geçen albüm ile ilgili beklentilerimiz de bir hayli yükseldi. Eskiden beri saykedelik parçaları ve klipleri ile tanınan MGMT, çıkardığı üç single’daki saykedelik soundlarıyla da bizi şaşırtmıyor. Grubun klipleriyse yeni albümle ilgili şahsen heyecanlandığım bir başka konu.

oracularspectacular

Özellikle When You Die’ın parçanın kendisi gibi sürreal ve hipnotize edici klibini bu tarz görselleri ve müzik videolarını seven herkesin izlemesini şiddetle tavsiye ederim. İlgilenenleri, MGMT 2018 tur listesi için böyle alalım.

youtube play youtube play

Müzik haberleri, albüm incelemeleri, haftalık konser önerileri ve daha fazlası için MÜZİK kategorimizi takip etmeyi unutmayın!