İlkbaharın hayli güneşli ve sıcak bir şekilde merhaba dediği devamının nasıl geleceğinin henüz kestirilemediği hafta sonunun etkinlikleri de hayli renkli…

7 Mart Cuma

MFÖ @ Jolly Joker İstanbul

hafta sonu - mfo

Yaşayan efsaneler Mazhar Fuat Özkan, bu gece Jolly Joker İstanbul sahnesinde. Türk popüler müziğine kazandırdıkları sayısız hiti birbiri ardına seslendirecek olan üçlü, her defasında kendilerine hayran bıraktıran performanslarıyla bir kez daha bizlerin karşısında olacak.

hafta sonu - roxy

Cid Rim & The Clonious @ Roxy

Bu gece dans etmek isteyenler için Roxy en doğru adreslerden biri olarak duruyor. Electronic hip-hop, progressive electronic, bass music türlerinin iki önemli isim Cid Rim ve The Clonious, canlı performanslarıyla ilk kez İstanbul’da sahne alacaklar. Şimdiden gece için enerjinizi depolayın.

8 Mart Cumartesi

Elif Çağlar @ Beyoğlu Hayal Kahvesi

hafta sonu - elif caglar

Hala caz müziğin en güçlü kadın vokallerinden Elif Çağlar dinlemediyseniz gerçekten kaybınız büyük. Keşfetmek için son single’ı “Hafif Batı Müziği”ne öncelikle bir kulak verin, ardından da Cumartesi gecesi Beyoğlu Hayal Kahvesi’ndeki lansman konserini takviminize işaretleyin.

hafta sonu - blues brothersThe Blues Brothers @ TİM Show Center

Efsane, bu kez TİM Show Center’da! Sinema tarihinin unutulmaz filmlerinden “The Blues Brothers”ın belleklere kazınmış şarkılıarı bu kez İngiliz prodüksiyonuyla sahnede. Çoğunluğu Blues klasiği olan şarkılardan oluşan repertuvarda ‘Everybody Needs Somebody’, ‘Peter Gunn’, ‘Rawhide’, ‘Dragnet’, ‘Do You Love Me?’ gibi her çeşit eski, ikonik TV müzikleri yer alıyor.

Alex Metric @ Propaganda

hafta sonu - alex metric

On parmağında on marifet isimlerden Alex Metric, Propangada’yı ele geçirmek üzere İstanbul’a geliyor. Depeche Mode’dan Gorillaz’a, La Roux’tan Phoenix’e kadar farklı jenerasyonların sound’larına öncülük eden isimler için yaptığı remixler ile olduğu kadar, kendi parçalarıyla da adından söz ettiren Alex Metric, Cumartesi gecesi dans etmenin yanı sıra iyi müzik dinlemek için en doğru tercihlerden.

Club Bangkok @ Babylon

hafta sonu - club bangkok

Döndük dolandık, gittik dans ettik, hopladık zıpladık geldik yine bir Club Bangkok etkinliğine. Mekanımız Babylon, günümüz Cumartesi. Bu seferki kankaları Google Translate’in ta kendisi. Dediklerine bakılırsa parçalar seçiliyor Google Translate’te Arapça’dan Fransızca’ya kadar bir yolculuk yaşayıp Türkçe’ye geliyor. Bize de dinleyip dans etmesi düşüyor hanımlar beyler.

9 Mart Pazar

hafta sonu - dikkat dikkatDikkat Dikkat! Organize Oluyoruz! @ Küçükçiftlik Park

Türk hip-hop dünyasının usta isimleri ile genç yetenekleri Pazar günü Küçüçiftlik Park sahnesinde bir araya geliyor. Mode XL, Ege Çubukçu, Sansar Salvo ve Pit10 dahil olmak üzere 22 rapper şarkılarıyla rap müzik severleri Pazar günü müziğe doyuracak.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?