Sosyal mesafemizi korumak zorunda olmadığımız bir 2020 yaşıyor olsaydık eğer, baharın gelişi ile birlikte konser sezonu da açılacaktı. Bizler de festivaller, konserler için bilet peşinde koşuyor olacaktık. Ancak günümüz koşullarında Instagram canlı yayınları ile konserleri evimize getirmeye çalışan sanatçılarımız bir yana, gerçek bir konser deneyiminden yalnızca bir kulaklık uzaklığında olduğumuz eşsiz bir teknolojiden bahsetmek istiyorum sizlere: 8D Tunes.

8D Tunes
8D Tunes |Fotoğraf: Unsplash

Aslında yaklaşık iki senedir hayatımızın içinde olduğunu öğrendiğim bu teknoloji ile benim yolum karantina sürecinde kesişti. Vaktimizi evde geçirmek zorunda olduğumuz bu dönemde eşsiz bir konser deneyimi yaşamamıza ve bu deneyimi farklı alternatiflerle çeşitlendirmemizi sağlayan muazzam bir teknoloji 8D Tunes.

8D (Dimensions) yani sekiz boyutlu bir müzik türü. Üç boyutlu müziğe efekt eklemeleri sonucunda oluşan yeni bir müzik formu desek daha doğru olur. Müziğe “dolaştırma” diye tabir edilen sağ, sol, ön, arka efekt eklemeleriyle sanki müzik beyninizin içinde çalıyormuş gibi hissediyorsunuz. Bu deneyimi ilk defa tecrübe edecekler için uyarı: 8D Tunes aklınızı başınızdan alacak!

Arkanıza Yaslanın ve Kulaklıklarınızı Takın

Bu deneyim için tek ihtiyacınız olan şey: Kulaklık. Ses yalıtımı veya ekstra özellikleri olan profesyonel bir kulaklığa da ihtiyacınız yok. Telefonunuza uyumlu standart kullandığınız kulaklığınız bu deneyim için yeterli. Gözlerinizi kapatın, kulaklıklarınızı takın ve Billie Eilish‘in size özel konseri için hazır olun.

Sadece kulaklarınızla duyduğunuz bir parçadan ötesi, müziği tüm duyularınızla iliklerinize kadar hissettiğiniz eşsiz bir deneyim 8D Tune. Tekrar nasıl normal müzik dinleyeceğim diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Bir süre sadece 8D müzik dinlemek isteyenler için şuraya tık tık.

Bonus: Bu teknoloji yalnızca müzik deneyimizi arşa çıkarmanın ötesinde aynı zamanda sizi biraz ürpertecek bir deneyim fırsatı da sunuyor. 

Kapak Fotoğrafı: Unsplash / Antoine Julien