Bu hafta sonu için birçok etkinlik seçeneğimiz var! Hazır olun!

Moğollar 9 Şubat @ Zorlu PSM

Türk müziğinin yaşayan efsanelerinden Moğollar, 50. yılını bu gece Zorlu PSM Ana Tiyatro’da verecekleri konser ile kutlamaya hazırlanıyor. Zorlu PSM ve Atlantis Yapım işbirliğinde gerçekleşen “Vestel Gururla Yerli Konserleri” kapsamında Zorlu PSM Ana Tiyatro sahnesinde dinleyicileriyle bir araya gelecek olan efsane topluluk, yıllara meydan okuyan şarkılarını konuklarıyla birlikte seslendirecek. 50 yıla damgasını vuran şarkıların birbiri ardına seslendirileceği bu özel gecede Moğollar’a; başta grubun ilk solisti Aziz Azmet, eski davulcu Ayzer Danga olmak üzere, Nejat Yavaşoğulları, Fuat Güner, Harun Tekin, Hayko Cepkin, Hüseyin Turan, İlhan Erşahin, İzzet Öz, Nebil Özgentürk, Yekta Kopan, Ezgi Aktan gibi sanat dünyasının birçok ünlü ismi eşlik edecek.

Cem Adrian9 Şubat @ Beyrut Performance

‘Özgür’ ve ‘özgün’ tanımlarının Türk müziğinde vücut bulan isimlerinden Cem Adrian, bu gece Beyrut Performance sahnesinde olacak. Geçtiğimiz yıl yayınladığı “Tuz Buz” albümü ile dinleyicilerinin büyük beğenisini bir kez daha kazanan Cem Adrian, herhangi bir kalıba sokmaya çalışmadığı şarkıları ile müzikseverlerin karşısında olacak.

Thug Life – HipHop R&B Party9 Şubat @ Zorlu PSM – Studio

Armageddon Turk, sizi tüm gece dans etmeye çağırıyor! Amerikalı rapper Princess Superstar ile ‘Supersonic Bitch’, Hanayo ile Barış Manço’nun ‘Arkadaşım Eşek’ şarkısının hiphop versiyonu için çalışan ve aralarında Teoman, Gorillaz, Tarkan ve Kelis gibi isimlerin yer aldığı birçok yerli ve yabancı sanatçıya yaptığı remikslerle tanınan Armageddon Turk, gece boyu hiphop ve R&B’nin en sevilen ve klasikleşmiş şarkılarıyla Cuma gecesi ateşini yakacak.

Bob Marley Doğum Günü Kutlaması9 Şubat @ Babylon

Müzik dünyasının efsane isimlerinden Bob Marley, 73. doğum gününde Babylon’da anılıyor. Babylon’da bir gelenecek haline gelen Bob Marley Doğum Günü Kutlaması’nın bu yılki gecesinde Sattas, Selekta Firuzaga (DJ set) ve Beton Orman Sound System (Genjah – Da Frogg – Mer Canka – Sista I) Bob Marley için bir araya geliyor.

Gripin9 Şubat @ Dorock XL

5 yıllık yeni albüm beklentisini “Nasılım Biliyor Musun” albümleriyle sona erdiren Gripin, konserlerine tam gaz devam ediyor. Bu gece Dorock XL sahnesinde İstanbullu dinleyicileriyle bir araya gelecek olan grup, en yeni ve en sevilen şarkılarını birbiri ardına seslendirecek. Gripin özleyenlerin kaçırmaması gereken bir konser olarak not düşüyorum.

Lokalize: Büyük Ev Ablukada – Ay Şuram Hala Ağrıyo10 Şubat @ Zorlu PSM – Studio

Görüp görebileceğiniz en şahsına münhasır akustik konsere hazır olun! Her bir konserleri ayrı bir hikaye olan Büyük Ev Ablukada, Lokalize kapsamında Zorlu PSM Studio’da “Ay Şuram Hala Ağrıyo” diyerek şarkılarını en akustik halleriyle seslendirecek.

Hurts10 Şubat @ Zorlu PSM

‘Wonderful Life’ ve ‘Stay’ şarkılarıyla dünya çapında milyonların kalbini çalan Hurts, Cumartesi gecesi Zorlu PSM Ana Tiyatro sahnesinde dinleyicilerinin karşısına çıkıyor. İngiliz synthpop ikilisi, hit olmuş şarkıları ve yeni albümleri “Desire”dan seçtikleri şarkılar ile Cumartesi gecesi büyük bir parti veriyor.

Laneth Bir Gece 210 Şubat @ Salon

Geçtiğimiz yıl Türk heavy metal camiasını uzun bir aradan sonra bir araya getirmeyi başaran ve Salon’un kapılarından taşan bir izdihama sebebiyet veren Laneth Bir Gece’nin ikincisi 10 Şubat’ta yine Salon’da vuku bulacak. Son konserlerini 11 yıl önce veren Türk rock müziğinin unutulmaz topluluklarından The Climb, en iyi Türk death metal grubu tanımını kimselere bırakmayan ve “Tout Va Bien”i bu gece için baştan sona çalacak olan Asafated, Türk punk’ının öncü isimlerinden Rashit, ikinci albümleri sabırsızlıkla beklenen Murder King, Hazy Hill şarkılarını çalacak olan Razor ve yaşayan bir efsane Tünay Akdeniz’in sahen alacağı gece Türk rock ve metal tarihinin en unutulmaz anlarına ev sahipliği yapacak.

Hayko Cepkin Akustik10 Şubat @ DasDas

Elektriklisi ayrı, akustiği ayrı güzel konserlere imza atan Hayko Cepkin, Cumartesi gecesi akustik konseriyle DasDas sahnesinde olacak. Adını ilk duyduğumuz günden bu yana sayısız hite imzasını atan ve kendi şarkılarıyla yetinmeyip sevdiği şarkıların kendine has versiyonlarını da bir albümde toplayıp yayınlayan Hayko Cepkin’le sadece müziğin konuştuğu bir geceye eşlik etmek için yerinizi alın.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN