Son zamanlarda #AşıkOl hashtag’ini çevrenizde çok mu görüyorsunuz? Biz de öyle! Durun, hemen kafanızı çevirmeyin, anlamaya çalışın; bize söylemek istedikleri bir şey var. Gelin, başlayalım.

youtube play youtube play

Kimdir, nedir, ne yaşadı demeden etiket koyduğumuz, yargıladığımız, çok yargıladığımız, karşımızdakinin biricik dünyasına ve aslında farkında olmadan kendi dünyalarımıza sınır koyduğumuz bir çağda yaşıyoruz. Başkalarının seçimlerini yargılamaya, hor görmeye, yok saymaya, bizim dışımızdakileri etiketlemeye öyle odaklıyız ki…

Ve #AşıkOl’u her gördüğümüzde duyuyoruz, bize sesleniyorlar. Diyorlar ki… Senden nefret ediyorlar. Halinden, tavrından, tarzından, konuşmandan, çok konuşmandan! Saçından, başından, başkaldırışından, mizacından ve mizahından da. Neden biliyor musun? Çünkü korkuyorlar.

About Nights
About Nights | Fotoğraf: Instagram / @about_nights

Nasıl istersen öyle giyinirsin. İster bol kıyafetlerini geçir üstüne, ister çok sevdiğin fosforlu bir rengi taşı bedenine. İçinden gelen tüm duyguları; mutluluğunu, neşeni ya da karanlığını cesurca yansıt dış görünümüne. Bırak baksınlar, bırak anlamasınlar.

Söyleyecek ne sözün varsa söylersin. Al eline kalemlerini, pankartını hazırla, at kendini sokağa. Dilediğince başkaldır katılmadığın her şeye. Bırak karalasınlar, bırak engellesinler.

Ne zaman, nerede, ne meslek ile uğraşacağına sen karar verirsin. Adamı, kadını yok hiçbir uğraşın. Karar ver ilgi alanına, bak yoluna. Sen fikirlerini geliştir, yeteneklerini konuştur. Bırak küçümsesinler, bırak sevmesinler.

About Nights
About Nights | Fotoğraf: Instagram / @about_nights

Neye istersen ona ilgi duyarsın. Al eline gökkuşağı renkleriyle kaplı o bayrağı, özgürce sallansın gökyüzünde. Yanından geçtiğin bir arabanın camındaki yansımana gururla bak ve hadi, kendine has bir dans figürü yap, devam et yürümeye sonra. Bırak gülsünler, bırak ayıplasınlar.

Onlarca konu var konuşulmayan. Sokak hayvanları, orman yangınları… Sen doğaya ve sevginin gücüne inanmaya devam et. Sırtını yasla bir ağaca, ruhunun ilhamla dolmasına izin ver. O her gün evinin kapısından çıkarken gördüğün köpeği beslemeye, ona bir yuva aramaya devam et. Bırak, görmezden gelsinler.

About Nights
About Nights | Fotoğraf: Instagram / @about_nights

Hayat senin hayatın. Kendin olmaktan, kendini bulmaktan, kimseye aldırmadan, arkana hiç bakmadan koşmandan korkma. Onlar korkuyor, sen korkma. Bakışınla, görüşünle, görünüşünle zaten harikasın. Sen devam et. #AşıkOl. Çünkü aşk, böyle bir şey.

@about_nights