Sevilen reklam dünyası blogu adamlaryapiyor.com ile çoktan tanışmış olduğunuzu varsayıyoruz. Biz ayın öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işlerini sorduk, Adamlar Yapıyor seçti. İşte karşınızda son zamanların en iyi reklamları!

TomTom’dan “Viral” Video:

TomTom, yılın en çok konuşulan viral projelerinin birçoğuna göndermeler içeren bir “viral” video hazırlamış:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “İşte bir fikir cambazının en büyük sorunu olan “komikli video” ya da “viral istiyoruz” sorunsalının en iyi cevabı!! Keşke “reklam kötü çünkü bütün bütçeyi hediyelere ayırdık” klişesi ile sonlandırmasaydınız, ama buna da şükür. Fikir, casting ve viral parodileri muhteşem.”

“Değişik” Bir Okul Reklamı:

Avustralya’daki Central Institute of Technology, ilginç bir reklama imza atmış.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Reklam yapmaya ihtiyacı olan okul iyi okul değildir diye bir algı vardır, büyük ihtimalle de doğrudur. Fakat reklam yapacaksan böyle yapacaksın arkadaş. Dersliklerde takılan, açık alanda hacky sack oynayan hipsterlar ve kütüphanede güzel kızla ders çalışan sportif gençli reklamlar out, bu in.”

Siz Ne Kadar İleriye Giderdiniz?

Abur cubur markası Fantastic Delites, insanları bir paket bedava ürün için fare etmiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Sonra “adamlar yapıyor” dediğimde kızıyorsunuz… Şu işi seyrederken bir yandan güldüm, bir yandan da vakti zamanında İstanbul’da bir meydanda hayata geçirmeyi önerdiğimiz bir işin müşteri tarafından “olmaz, ya kalabalıkta adamın dirseği yanındakine çarparsa? Biz bu sorumluluğu alamayız” gerekçesi ile veto yediği geldi aklıma…”

Ogilvy’den Bir Yılbaşı Kartı Hikayesi…

Ogilvy, müşterisi Ford Otosan’a esprili bir yılbaşı kartı hazırlamış. (Tamamı için görsele tıklayın.)

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: “Bu kartı gönderdiğimde ağzı yüzü kayacak, sinirlenecek, alınacak, ajansı bırakacak “ayy biz böyle miyiz? Siz bizi anlamıyorsunuz, junior art director çalışıyor bizim işlere” deme potansiyeli olan o kadar çok müşterim oldu ki… Ford’a helal olsun. Hem beğenmişler, hem de dışarı ile paylaşımını kazanç olarak görmüşler.”

 theMagger’da Adamlar Yapıyor röportajı…

theMagger’dan Adamlar Yapıyor Seçti: En İyi Reklamlar Vol.1…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?