Sevilen reklam dünyası blogu adamlaryapiyor.com ile çoktan tanışmış olduğunuzu varsayıyoruz. Biz de her ay olduğu gibi ona, ayın öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işlerini sorduk. İşte karşınızda Adamlar Yapıyor’un seçtikleriyle son zamanların en iyi reklamları!

TNT’nin ‘Kırmızı Düğme’si Geri Döndü:

TNT’nin bir önceki ‘Kırmızı Düğme’ videosunu hatırlıyorsanız, ikincisini de beğeneceksiniz…

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: İlk yaptığınız 42 milyon tık alırsa, “bir tane daha yapalım lan insanlar sevdi” diye düşünmek herhalde çok zor olmasa gerek.

GoDaddy’den Konuşulan Öpücük:

GoDaddy mesajını en somut şekilde vermek için Bar Rafaeli’yi kullanmış ve Walter adlı bir genci mutlu etmiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Reklamın ne kadar güzel olduğunu, ne bileyim mesajı ne kadar direkt ve herkesin anlayacağı şekilde verdiğini vs. geçtim. Reklamın reklamı yapılıyor bangır bangır her yerde.

Efes Pilsen’in Konuşan Şişesi:

Efes Pilsen şişesini kişileştirdiği, internete özel dört video çekmiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Benim için en önemlisi, Efes’in reklam yasağı masağı dinlemeden “TV’de gösteremeyeceksek reklam çekmenin ne mantığı var” demeden filmini çekip internetlere salıyor olması. Bir de güzel iş yapıyorlar. Düşünün adamlarının önünü kesmesek, TV’de de yayınlanacak olsa bu işler, daha fazla para verseler, daha büyük kampanyalar yapsalar…

Nivea’nın Stress Yaratan Virali:

Nivea Stress Protect ürününü tanıtacak viral bir video için stressi kendisi yaratmayı seçmiş:

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Al sana dillere pelesenk olacak bir şakalı, eprili, gizli kameralı iş daha. Bu da artık vizyonsuz marka yöneticilerinin kafasında yer yapar ve her brief toplantısı “biz de Nivea gibi iş istiyoruz. Bu sene dijitale ağırlık vereceğiz. Sky is the limit” nidaları ile biter.

theMagger’da Adamlar Yapıyor röportajı…

theMagger’dan Adamlar Yapıyor Seçti: En İyi Reklamlar Vol.2…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?