Sevilen reklam dünyası blogu adamlaryapiyor.com ile çoktan tanışmış olduğunuzu varsayıyoruz. Biz de her ay olduğu gibi ona, ayın öne çıkan reklam kampanyalarını ve reklam ajanslarını çok konuşturan işlerini sorduk. İşte karşınızda Adamlar Yapıyor’un seçtikleriyle son zamanların en iyi reklamları!

Keep Calm and Carry On:

Barter Books, yaratılışından onyıllar sonra bir popüler kültür ikonuna dönüşen “Keep Calm and Carry On” posterlerinin tarihçesini anlatmış.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Barter Books sen bu viral reklam işini kapmışsın kardeşim. Boru değil + 1,5 milyon izleyici! Fikir ilk önüne geldiğinde ya da o posteri ilk bulduğunda sana söyleseler bu kadar adamın senin videonu izleyeceğini hayatta inanmazdın, bak ne oldu şimdi?

Renault Clio ve Va Va Voom:

Renault, Va Va Voom ile kamera şakalı viral reklam videosu trendine ayak uydurmuş.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Ve kamera şakalı işlerin ardı arkası kesilmiyordu… Trend olmuştu ve her marka illa yapacaktı.

Prada için Wes Anderson & Roman Coppola İmzalı Reklam Filmi

En son “Moonrise Kingdom”ı yaratan ünlü yönetmen-senarist ikilisi, Prada Candy için alışılmışın dışında bir reklam filmi serisine imza atmış.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Şapka çıkartıyorum, “parfüm reklamı” klişelerinin, normlarının dışına çıkmış bu işe. İstisnalar var, taklitler de asıllarını yaşatır ama gerçekten parfüm reklamı denilen naneye hiç bir anlam veremem. Hallenen ünlü ünsüz garip kadınlar, baklavalı erkekler, garip mekanlar, şuh bir sesle markanın okunması… niye böyle bir norm oturmuş, kimin hoşuna gidiyor, kimi ağlarına düşürüyor bu cins işler bilemiyorum ama ben kıl oluyorum.

Şekerbank Ekokredi Reklamları:

Şekerbank, yeni ürününü tanıtmak için yaratıcı bir yol seçmiş.

Adamlar Yapıyor’un Yorumu: Son 2-3 yılda Türkiye’de yapılmış en iyi iş!

theMagger’dan Adamlar Yapıyor röportajı…

theMagger’dan Adamlar Yapıyor Seçti: En İyi Reklamlar Vol.4…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?