Geçtiğimiz aylarda, dünya çapındaki konsept restoranlarının bulunduğu şanslı kentler arasına İstanbul’u da ekleyen Hard Rock Cafe, İstanbul’un müzik sahnesi için de bir bahar sürprizi hazırlığı içerisinde… 14 Mayıs’ta İTÜ Stadyumu’nda gerçekleşecek konserin ana sponsoru olan Hard Rock Cafe, dünyaca ünlü efsane rock’n roll grubu Aerosmith’i İstanbul ile buluşturacak.

Aerosmith_Publicity_Photo_6_HiRes_Photo_Credits_Ross_Halfin

Müzik dünyasında az sayıda şanslı grup için kullanılabilen “efsane”, “ikon” ve “idol” gibi sözcükleri hak eden Aerosmith, kurulduğu 1970 yılından bu yana enerjisini ve uyumunu kaybetmeden ayakta duruyor. Steven Tyler (vokal), Joe Perry (gitar), Tom Hamilton (bas), Joey Kramer (davul) ve Brad Whitford’tan (gitar) oluşan grubun adını tarih, 150 milyonu aşan albüm sayısıyla “gelmiş geçmiş en fazla albüm satan Amerikalı rock grubu” olarak yazıyor. 4 Grammy ödülleri var, 2001’de “Rock and Roll Hall of Fame” tarafından onurlandırılmış ve Rolling Stone dergisi tarafından “Tüm zamanların en büyük 100 sanatçısı” listesine dahil edilmişler.

Dünden Bugüne Aerosmith…

Aerosmith

70’li yılların “seks, uyuşturucu ve rock’n roll” mottosunun içine, tam da 1970 yılında doğan Aerosmith, çok alt-türlü rock’n roll’un tüm moda ve akımlarına üstün gelmeyi başararak popüler müziğin en sağlam gruplarından biri olmayı ve halen faal kalmayı başardı. Metal, glam ve coogiw woogie esintili rock’n roll müzikleri, mizahla süslü ve güçlü sözleri ve sağlam karizmalarıyla onyıllara damga vuran rock’n roll şarkılarının yanı sıra “Dream On” gibi unutulmaz baladlara imza attılar. 80’lerde kısa süreli ayrılıklarla çalkalanan birliktelikleri 1984’ten bu yana kesintisiz olarak devam ediyor. Art arda kazandıkları altın ve platin albüm statülerinin yanında bu süre zarfında çarpıcı videolarıyla MTV kuşağını da etkilemeyi başardılar. “Dude Looks Like A Lady”, “Livin’ on the Edge” ve “Crazy” bu videolardan yalnızca birkaçı… Grubun 1998 yılında “Armageddon” filmi için seslendirdiği “I Don’t Want to Miss a Thing” şarkısı, grubun 28 yıllık birliktelikleri boyunca bir numaraya yerleşen ilk şarkıları oldu ve başta ABD ve İngiltere listeleri olmak üzere uzun süre zirveden inmedi. Grup, başarıları ile yalnızca müzik ve sinema dünyasında konuşulmakla da kalmadı. 1999’da Walt Disney World eğlence parkında açılan Rock’n Roller Coaster adlı roller-coaster, gruba adandı ve ziyaretçilere gösterilen videolarda ve eğlence sırasında çalan müziklerde Aerosmith’e yer verildi. 2000’li yıllara “Just Push Play” ve “Honkin’ on Bobo” adlı iki albümle adım atan bu dillere destan rock’n roll grubu, 11 yıl aradan sonra, 2012’de tamamen yeni şarkılardan oluşan bir albüm, “Music From Another Dimension” ile karşımıza çıktı.

160812-0862-

İşte bu albüm “Music From Another Dimension”dan şarkıları, Türkiye’deki ilk konserlerini verecek olan gruptan canlı olarak dinleme şansımız var: Hard Rock Cafe’nin ana sponsorluğundaki Aerosmith konseri, 14 Mayıs’ta İTÜ Stadyumu’nda!

Konserin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz, 14 Mayıs’ta görüşmek üzere!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?