20 yıldır Türk tiyatrosunun en iyilerini seçen Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, bu yılın başarılı yapımlarını ve sanatçılarını ödüllendirmeden önce bir tasarım yarışması ile gündemde: 20. yılında Afife ödül heykelciği için yeni bir tasarım fikriniz varsa, 16 Kasım 2015’e kadar yarışmaya başvurabilirsiniz.

560x300

Adını Türk tiyatrosunun ilk Müslüman Türk kadın oyuncusu olan Afife Jale’den (d.1902) alan ödüller, 1997 yılından bu yana tiyatro dünyasının en iyilerini belirliyor. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, bugün 11 ana kategori ve 3 özel ödül olmak üzere toplam 14 dalda veriliyor. Geçmiş kazananları arasında Haluk Bilginer’den Sumru Yavrucuk’a, Ali Poyrazoğlu’ndan Yıldız Kenter’e, Bülent Emin Yarar’dan Zuhal Olcay’a birçok usta ismin bulunduğu bu çok değerli ödülün heykelciği için yeni tasarım fikirleriniz varsa, iki aşamalı yarışmaya başvurabilir, 20. yılında kendi tasarladığınız ödülleri yeni sahipleriyle buluşturabilirsiniz.

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Ödül Heykelciği Yarışması Jüri Üyeleri: Prof. Vedat Somay, Prof. Rahmi Aksungur, Prof. Nilüfer Ergin, Prof. Neslihan Pala ve Salih Başağa

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Ödül Heykelciği Yarışması Takvimi:
1 Ekim 2015 | Yarışma Başlangıcı
16 Kasım 2015 | Son Başvuru Tarihi
27 Kasım 2015 | Birinci Aşama (Fikir) Sonuçların İlanı
29 Ocak 2016 | İkinci Aşama (Uygulama) Son Teslim Tarihi
5 Şubat 2016 | Sonuçarın İlanı

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Ödül Heykelciği Yarışması Ödülleri:
Birincilik: 50 bin TL, İkincilik: 30 bin TL, Üçüncülük: 20 bin TL

Detaylı bilgi…

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?