Şehir yaz sıcağında kavrulurken, yapılacaklar listemiz dopdolu!

Şehrin ummadığınız noktalarında sanatla buluşmanız, kendi yeteneklerinizi keşfetmeniz ve geliştirmeniz ve yepyeni etkinlikleri takip etmeniz için işte Ağustos 2017′den seçtiklerimiz:

 

***

Ağustos 2017’de Yapılacaklar

agustos - mural istanbul

Kadıköy sokaklarında Mural İstanbul’un bu seneki meyvelerini keşfedin.

Bu yıl altıncı kez düzenlenen ve Kadıköy’ün birçok boş bina cephesini daha özgün çalışmalarla renklendiren Mural İstanbul Festivali geçtiğimiz ay gerçekleşti. Kadıköy’ün farklı mahalle ve sokaklarında kısa bir yürüyüşe çıkarak Reşitefendi Sokak’ta Writer Material Grup‘un, Kırmızıkuşak Sokak’ta Treze‘nin, Kuşdili Caddesi’nde Mr. Hure‘un, Kuşluk Parkı’nda Nuran Erden’in, Talimhane Sokak’ta Alex Maksiov‘un, Nakil Sokak’ta ise Fintan Magee‘nin işlerini görmeniz mümkün.

agustos - zorlu psm

Açık havada Fransız sinemasının tadını çıkarın.

Yazın şehirde kalanların aklından çıkmayan açık hava sinemaları bu ara İstanbul’da birçok farklı programla yaşamaya devam ediyor. Bunlardan biri Zorlu PSM Amfi’de 21 Temmuz’da başlayan ve her pazartesi 20.00’de İstanbul Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle Fransız sinemasının farklı dönemlerine ait filmlerin ücretsiz gösterimlerinden oluşan Amfi’de Fransız Film Gösterimleri serisi. 7 Ağustos’ta Hippocrate, 21 Ağustos’ta Fifi hurle de joie, 28 Ağustos’ta Vincent n’a pas d’écailles filmlerini izleyebilirsiniz.

İstanbul’daki diğer açık hava sineması etkinlikleri için Yazlık Sinemalar Geri Döndü! yazısını okuyabilirsiniz.

agustos - terminator

Sinema tarihinin en iyi aksiyon filmlerinden birini sinemada izleyin.

Titanic ve Avatar’ın da yönetmeni James Cameron’ın yönettiği 1991 yapımı, bugüne kadar en çok beğenilen Terminator filmi Terminator 2: The Judgment Day, 3D olarak restore edilmiş kopyasıyla bu yaz yeniden sinemalara konuk olacak. Film, ABD ve İngiltere ile aynı anda, 25 Ağustos 2017’de Türkiye’de de vizyona girecek.

Detaylı bilgi ve fragman için haberimize tıklayın.

agustos - elgiz muzesi

Gökdelenlerin ortasında heykel  sanatına zaman ayırın.

Maslak’ta gökdelenlerin ortasında yer alan, Türkiye’nin ilk modern sanat müzelerinden Elgiz Müzesi’nin her yaz terasında düzenlediği heykel sergileri serisi bu yaz da devam ediyor: Heykel Sanatının Ustalarına Saygı başlığı altında toplanan 16 heykelden oluşan bu yılki sergide Arif Çekderi, Caner Şengünalp, Çağdaş Erçelik, Emre Özçaylan, Ergin Soyal, Ersin Uysal, Halil Daşkesen, Levent Ayata, Mahmut Aydın, Meliha Sözeri, Sanem Tufan, Şenay Ulusoy, Tanzer Arığ ve Uğur Cinel‘in işleri yer alıyor. 4 Temmuz’da açılan sergi, 28 Ekim’e kadar sürecek.

Fazil Say 2016Photo: Marco Borggreve

 

Fotoğraf: Marco Borggreve

Bodrum’da, gün batımında ya da yıldızların altında klasik müzikle buluşun.

Yıllardır Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali olarak tanıdığımız festival, 13. yılında adını Bodrum Müzik Festivali’ne çevirdi. Konuklarını gün batımında ya da yıldızların altında, deniz kenarında klasik müzikle buluşturan festival, klasik müzik konserlerinin yanı sıra sinema, sanat, edebiyat etkinlikleri, çocuk ve yemek atölyeleri gibi farklı disiplinlerde deneyimler de vadediyor ve bu yıl 12- 16 Ağustos tarihleri arasında düzenleniyor. Programda Alice Sara Ott, Emma Shapplin, Fazıl Say gibi ünlü isimlerin yanı sıra Borusan Quartet, Kerem Görsev Trio, Rusya Devlet Akademi Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası gibi önemli topluluklar da yer alıyor.

NARCOS S01E06

Yeni sezonu gelmeden önce Narcos’u bir solukta izleyin.

Başta namı ülke sınırlarını aşmış olan Pablo Escobar olmak üzere Kolombiya’nın uyuşturucu trafiğine ve uyuşturucu imparatorlarının yaşamlarına yoğunlaşan Narcos‘un yeni sezonunun 1 Eylül’de Netflix’te yayınlanacağı duyuruldu. 3. sezonu heyecanla bekleyen milyonlara eklenmek üzere, 2 sezonu bir solukta bitirmek için doğru zaman bu ay.

Geç olsun güç olmasın deyip, bir an önce izlemenizi önerdiğimiz popüler diziler listesinde eksiğiniz var mı, baktınız mı?

agustos - beyoglu sinemasi

Beyoğlu Sineması’nı yalnız bırakmayın.

Zor günler geçiren ve geçtiğimiz haftalarda sinemaseverlerin çabaları ve emekleriyle hayata geçen bir destek projesiyle ayakta kalmasını umduğumuz Beyoğlu Sineması’nda en az bir film izleyin, gitmişken size bir yıl boyunca belli bir sayıda film izleme imkanı sağlayan Beyoğlu Sineması Kartı’nızı da edinin. Ayın yeni filmleri arasında, 11 Ağustos’ta vizyona girecek, Cate Blanchett’in 13 farklı karakteri canlandırdığı Manifesto dikkat çekiyor.

agustos - mutfak

Sağlıklı menüler hazırlamakta uzmanlaşacağınız bir mutfak atölyesine katılın.

Geçtiğimiz ayki listelerimizden birinde size İstanbul’daki mutfak akademilerinin ve atölyelerinin programında yer alan yaza uygun birçok menüden bahsetmiştik. Birçoğu ağustos ayı içinde de tekrarlanacak bu atölyelere göz atabilirsiniz. Ev yapımı pizzanın sırlarını öğrenmek isteyenlere Eataly Mutfak Atölyesi’nin İtalyan Mutfağında Olmazsa Olmaz: Pizza atölyesini (9 Ağustos), glütensiz tarifler öğrenmek isteyenlere USLA‘nın Glutensiz Bakery II atölyesini (8 Ağustos) öneriyoruz.

agustos - acik mikrofon

Kahkaha atmak için yeni sebeplerle tanışın.

Amatör komedyenlerin 10-15 dakikalık stand-up gösterileriyle birbiri ardına sahne aldığı BKM Mutfak Açık Mikrofon etkinliği, bu sezon da devam ediyor. Kendinizi New York’un komedi kulüplerinde hissedeceğiniz bu kahkaha gecesinin ağustos ayındaki tarihi 9 Ağustos.

agustos - candan ercetin

Yıldızların altında yıldızlarla buluşun.

İstanbul’da yaz demek Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda bir konser dinlemek demek biraz da… Ağustos ayında sahne alacak isimler arasında Candan Erçetin’den (9 ve 19 Ağustos) Şebnem Ferah’a (12 Ağustos), Kenan Doğulu’dan (15 Ağustos) Tarkan’a (6, 8, 9 Ağustos) birçok ünlü isim var.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?