Şu an ister evde tek başınıza isterseniz de dışarıda bir kafeden bu yazıyı okuyor olun. Sizden ricamız birkaç saniyeliğine etrafınıza bakmanız. Eminimiz ki çok hızlı bir şekilde gözünüz yakınınızda bulunan zihinsel veya bedensel sağlık üzerine bir kitaba denk gelecektir. Hem sohbetlerimizde hem kitap raflarımızda Dr. Ayşegül Çoruhlu’dan Giulia Enders’a kadar sağlık üzerine yazarlar ve yazdıkları yer edinmişken son dönemin yükselen trendi airfryer’dan bahsetmeden geçmek mümkün değil. Zira kendisi okuduklarımızı ve konuştuklarımızı tabağa yansıtmamız için mutfaktaki yeni nesil yardımcımız.

Philips Airfryer XXL Smart Sensing Star White

Yeni nesil çözüm yolu: Airfryer

Kalabalık bir sofrada sevdiklerimizle anılarımızı paylaşmak ne kadar keyifli ve kolay ise herkesin hemfikir olduğu ortak bir yemek seçmek de o kadar zor. Kimimiz vegan bir yaşam tarzını seçerken kimimiz kendimize daha iyi geleceğine inandığımız ketojenik diyetten paleo diyete kadar farklı beslenme şekillerini tercih ediyoruz. Çünkü artık bizim için yemeğimizin sadece lezzetli olması karnımızı doyurmuyor. Tabağımızdaki ürünün hayat görüşlerimize uymasını ve sağlıklı olmasını da bekliyoruz. Yemek hazırlamak için her gün değişen kısıtlı süremizi de göz önüne alınca her isteğe uyum sağlayacak pratik ve minimal bir ürün olan airfryer karşımıza çıkıyor. Biz de bu çok konuşulan airfryer’ları hemen şu an almak için 8 sebebi sizin için derledik.

Tam Şu An Airfryer Almanız İçin 8 Sebep

1. Çocuklar ile Kurulan Yeni Bir İlişki.

Yemek hazırlamak; çocuklar için sadece el yeteneklerini geliştirdikleri, matematiği gündelik hayatta tekrar ettikleri bir aktivite değil ayrıca ebeveynleri ile birlikte birçok kültürü ve mutfağı da deneyimleyebildikleri bir alan. Neredeyse hiç yağ fışkırtma ihtimali olmayan bu ürün sayesinde ebeveynler çocukları ile yeni bir ilişkiyi yemekler üzerinden kurabilirler. Ayrıca birçok eğitim kuruluşu için de aile ve çocukları dahil edebileceği eğlenceli eğitim kursları için bir alternatif.

Philips Airfryer XXL Smart Sensing Star White

2. Sadece Yemek Hazırlamanın Keyfi!

Amerikan yazar Judith Jones, yemek yapmayı bir şükretme ve ibadet şekli olarak gördüğünden bahseder. Eminiz çoğumuz; sevdiklerimize veya kendimize güzel bir yemek hazırlarken tatlı bir meditatif hale bürünürüz. Gururla taktığımız şef şapkamızın yerini artık aceleci ortalığı temizlemeye çalışan karaktere bırakmamıza gerek yok. Çünkü airfryer sayesinde hem yemek hazırlarken daha az vakit harcıyoruz hem de temizliği çok daha kolay.

3. Kendi Konfor Yemeğimiz.

Haydi, itiraf edelim hepimiz yorucu bir günün sonunda daha önceden hazırladığımız bir yemek yok ise dışarıdan “fast food” siparişi verebiliyoruz. Hatta bazen günün temposu içerisinde acıktığımızı bile o kadar geç fark ediyoruz ki iş işten geçmiş oluyor. Bizim de aynı dertlerimiz hala olsa da artık dışarıdan fast food söylemeyi neredeyse tamamen bıraktık. Çünkü yemeği hem sipariş süremizden daha hızlı bir şekilde kendimiz hazırlayabiliyor hem de hiç yorulmadan yemeğin sağlıklı ve ekonomik versiyonunu evde kendimiz hazırlayabiliyoruz.

4. Mutfakta Sürdürülebilirlik.

Sanat eserlerinin korunaklı çerçevelerine çorba fırlatan, peruk ile Louvre Müzesine giren genç iklim krizi aktivistleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Her ne kadar çoğumuz bu aktivizm hareketlerini doğru bulmuyor olsak da hepimizin iklim krizine karşı daha dikkatli olmaya çalıştığı ortada. Bize sorarsanız sürdürülebilir olmanın en zor olduğu yerlerden biri mutfak. Artan yemekler, bozulan ürünler; uzun uzun ısınmasının beklendiği fırınlar derken liste uzayıp gidiyor. Bu konuda airfryer ise tam bir çevre dostu! Fırın gibi ısınmasını beklememizin gerekmiyor olması ve her ürünü kolayca kullanabiliyor olmamız ile airfryer, az çaba ile çok fark yaratmamızı sağlıyor.

5. Ev Partilerinde Dikkat Çeken Bir Ev Sahipliği.

Biz sevdiklerimizi evimizde ağırlamaya bayılıyoruz! İş çıkışı evde aperitivo buluşmaları, akşamları ailemizi çağırdığımız yemekler veya sevdiğimiz dostlarımızla bir şeyler içip sohbet ettiğimiz geceler… İtiraf etmemiz gerekirse her ne kadar önceliğimiz bu buluşmalarda sevdiklerimizle günümüzü paylaşıp keyifli vakit geçirmek olsa da gecenin sonunda gelen kimsenin unutamayacağı sofralar da kurmak istiyoruz. Bu konuda airfryer’da en sevdiğimiz özellik sadece kolayca hazırlayabildiğimiz farklı mutfaklardan atıştırmalıklar ve yemekler değil ayrıca sevdiklerimiz için hazırladığımız kokteyllere kattığımız güzel sunumlar! Airfryer sayesinde hızlıca kurutabildiğimiz limon ve portakal dilimleri ile ev sahipliğine yeni bir tarz katmayı ve her detayı düşünebilme rahatlığını çok seviyoruz!

Philips Airfryer XXL Smart Sensing Star White

6. Ünlüler Bu Akımın Peşinde.

Reality programlarını takip ediyorsanız; Kendall Jenner’dan Gwyneth Paltrow’a kadar birçok ünlü ismin beden ve zihin sağlığı için denedikleri farklı pratikleri görmüşsünüzdür. Evde kurulan yüz bin dolarlık iyi yaşam odalarından; arılar tarafından vücudun sokulduğu Apiterapi’ye kadar ekstrem pratiklerin de yer aldığı bu sağlıklı yaşam akımlarında; tüm ünlülerin ortak olduğu bir pratik ise tabii ki hafif ve temiz beslenmek. Yaşadığı sağlık probleminden sonra sosyal medya hesaplarından zihin ve beden sağlığı üzerine daha fazla paylaşım yapmaya başlayan model Hailey Bieber; Instagram’dan airfryer ile yaptığı yemekleri sürekli paylaşıyor ve her paylaşımının altında “Airfryer, seni seviyorum.” notunu düşüyor.

7. TikTok ile Yaratıcı ve Popüler Tarifler.

Bu başlığı görünce tüm okuyucularımızın ikiye ayrılacağına emin gibiyiz. Kimilerimiz “Ben büyük bir TikTok’çuyum.” derken kalanlarımız “Benim TikTok ile alakam bile yok.” diyor olabilir. Hiç de sorun değil. Çünkü garanti ediyoruz ki TikTok seviyor veya sevmiyor olalım; internete girdiğimiz an bir TikTok videosu bizim önümüze düşüyor. E durum böyleyken internette sürekli karşılaştığımız hem sağlıklı hem yaratıcı tarifleri deneyip mutfakta biraz eğlenmeye ne dersiniz? Tatlı patates ile birkaç dakikada hazırlanan kumpirler, İtalyan tarzı çıtır kabak çiçeği peynirli dolmalar… Bizim yazarken canımızın çektiği bu tarifler; airfryer edinmek için en iştah açan sebeplerden biri.

8. Minimal Bir Yaşam.

Minimalizm, her geçen gün daha fazla duymaya başladığımız bir iyi yaşam hali. Evde bulunan gereksiz fazla eşya bir yandan gözümüzü sürekli engellerken o eşyaları geride bırakmak ise kendi başına birçok öğretici değer taşıyor. Minimalizm için “mükemmel bir formül” olmadığı kesin olsa da airfryer, minimalizm yolunda ilerleyen biri için mükemmel bir mutfak eşyası diyebiliriz. Sebebi ise tek bir ürün ile yulaf lapasından (porridge) kıtır tavuğa kadar her tarifi yapabiliyor olmamız. Yumurta ve makarna bile haşlanabilen videolarına denk geldiğimiz bu ürün; mutfağımıza ilk girdiğinde yapabildikleri ile bizi etkisi altına aldı.

Peki, hangi airfryer?

Herhalde siz de en az bizim kadar bir sonraki airfryer kullanacağınız tarif için heyecanlanmışsınızdır. Biz bir eşya almadan önce saatlerce araştıranlardanız. Çünkü aldığımız bir ürünü senelerce kullanabileceğimizden emin olmak istiyoruz. Söz konusu airfryer olduğunda ise tek ve kesin tercihimiz; airfryer’ı piyasaya sunan ilk marka olan Philips’in Airfryer XXL Smart Sensing Star White ürünü. Bizim için bir ürünü ilk ortaya koyan kişiler her ne kadar etkileyici olsa da tek başına bir sebep olmak için tabii ki yeterli değil. O zaman değişen airfryer boylarını, az veya hiç yağ kullanarak kızartma yapmayı bir kenara bırakıp sadece Philips markasında bulabileceğimiz diğer özelliklere bakmaya ne dersiniz?

Phillips Airfryer XXL Smart Sensing Star White

Smart Sensing Teknolojisi

Bir Airfryer daha ne kadar pratik olabilir? sorusuna göklere çıkartacak bir cevap, Philips Airfryer XXL Smart Sensing Star White’ tan geliyor. Eğer siz de bizim gibi belli sebeplerden dolayı yemek hazırlarken zamanı kaçırdığınız veya fazla ısıtıp yemeği kuruttuğunuz günler oluyorsa sizi hemen buraya alalım. Çünkü sadece Philips Airfryer XXL Smart Sensing Star White ürünlerinde bulunan Smart Sensing (akıllı sensör) teknolojisi mükemmel bir yemeği deneyimleyebilmemiz adına yemek hazırlama sırasında süreyi ve sıcaklığı kendisi otomatik ayarlıyor. Bize ise sadece yiyecek türünü seçmek ve yemek hazır olduğunda tadını çıkarmak düşüyor.

Philips Airfryer XXL Smart Sensing Star White


NutriU App

Airfyer kullanmanın en heyecanlı kısımlarından biri tek mutfak eşyası ile dilediğimiz kadar tarifi hazırlıyor olabilmemiz. Eğer farklı tarifler denemeyi seviyor fakat nasıl araştıracağınızı bilmiyorsanız ya da daha fazla yeni tarif arıyorsanız Philips’in muhteşem uygulamasıyla hemen tanışın deriz. NutriU App, Philips’in airfryer kullananlar için hazırladığı ve içerisinde tavuktan pizzaya; sebzeden tatlıya yedi yüzden fazla tarifin bulunduğu bir uygulama. Biz ilk gördüğümüzde “Nasıl yani? Tatlı da mı yapabiliyoruz?” diye düşünürken artık her sabah app’ten öğrendiğimiz çikolatalı kek tarifini yememek için zor duruyoruz.

Farklı Modlar

Philips’in sunduğu en güzel özelliklerden biri ise makinelerine koyduğu iki farklı mod. Sıcak tutma modu ile yemeği hazırladıktan sonra 30 dakikaya kadar kendimize vakit tanıyabilir ve istediğimiz zaman yemeğimizin tadını sıcak iken çıkarabiliriz. “Favorinizi kaydedin” ayarı ile sevdiğiniz yemekleri kaydedebilir ve daha sonra aynı yemeği hazırlarken mükemmel sıcaklık ve zaman için bu ayarı kullanabilirsiniz.

QuickClean (Hızlı Yıkanma) Özelliği

Bir kolaylıklar ürünü olan airfryer’dan bahsederken bulaşığı da unutmamak gerek. Zira, bulaşık yemek yapma deneyiminde bizim en az sevdiğimiz kısım. Philips Airfryer’larda bulunan yapışmaz süzgeç içeren QuickClean sepeti sayesinde makinemizi hızlıca temizleyebiliyoruz. Airfryer kullanırken başka mutfak araçlarına olan ihtiyacımız minimuma düşüyorken Philips Airfryer’ın çıkarılabilir parçaları ile temizliği de iyice kolaylaşıyor.

Eğer şu an Philips Airfryer XXL Smart Sensing Star White’a daha yakından bir göz atmak isterseniz sizi buraya alalım.