Alışveriş merkezlerinden ve alışverişten nefret eden ben, o gün kendimi soğuktan kaçarken, Acıbadem’deki dev avmde buluyorum. Kalabalık hafif can sıksa da güzel bişeyler yiyip içmek ve film izlemek için uygun bir gün olduğunu düşünüyorum. Ufak bir kahvaltı yapıp evden çıktığımdan öncelikle bir kahve keyfi yapabilirim diye düşünüyorum.

akasya 1

Öğlen Kahvesi: Whittard Akasya

Bu mekan kapatılmıştır.

Whittard hoş bir çay-kahve dükkanı. Klasik çay çeşitlerinin yanı sıra çok farklı çeşitler de mevcut. Öncelikle sütlü veya sütsüz olarak tadılabilecek isteğinize doğrultusunda sert ya da yumuşak olacak şekilde meşhur siyah çay (English Breakfast) ve hafif bergamot kokusu ile tütsülenen aromalı siyah çayları en meşhur lezzetleri.

akasya 2
Whittard Akasya

Ayrıca benim gibi latte içebilir, güzel kahve aromalarını deneyebilir, sıcak çikolatasıyla tatlı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Burada benim için asıl güzel olan şey, sunumlarıydı. Dikdörtgen bir tabağın içerisinde geleneksel fincanlar ve leziz ufak bir kurabiye eşliğinde geliyor içtiklerimiz. Oldukça şık bir sunum gerçekten. Buraya muhakkak uğrayıp apayrı aromalı çay ve kahve çeşitlerinden deneyin!

akasya 3
Trattoria Enzo

Akşam Yemeği: Trattoria Enzo Konum

Bir avm’de ne kadar şık bir restoran olabilir demeyin. Trattoria Enzo’yu görünce bu fikriniz eminim ki dağılacaktır. Ahşap dekorasyonu, duvarlardaki resimleri, uzun avizeleri, taş fırından gelen muhteşem kokular ve pötikareli masa örtüleriyle klasik ve oldukça şık bir İtalyan restaurantı bu. Üstelik sadece görüntüyle kalmıyor bu güzellik, masaya oturduğumuz andan itibaren lezzet yolculuğuna çıkmış oluyoruz.

akasya 4
Trattoria Enzo

Zeytinyağı ve taze ekmekle iştahımız daha da açılıveriyor. Menüden seçim yapmak oldukça zor, italyan mutfağının en mühim örnekleri, taze malzemelerle yapılan başlangıçlar, odun fırınında oluşturulan pizzalar, özel üretim el yapımı makarnalar seçim yapmayı zorlaştırıyor. Eee ne de olsa her şey tadılası.

akasya 5
Trattoria Enzo

Başlangıçlardan Buratta, Carpaccio ve Bruschetta başarılı. Ana yemek olaraksa makarna ve risotto yemeyi tercih ediyoruz. Mantarlı risotto ve Pappardella Enzo sarımsakla lezzetlendirilmiş olup; güzel bir tat bıraktı bizde. Pappardella Enzo, enfes domates sos ile saatlerce pişirilmiş olan dana incik yahnisinden oluşuyordu ve gecenin yıldızı oldu diyebilirim.

akasya 6
Trattoria Enzo

Yemeğimizin sonunu ise, en sevdiğim tatlılardan olan creme brule ile taçlandırdık. Tek kelimeyle harikaydı. Bir sonraki gidişimde rezene ve enginarlı salatasıyla pizzalarından denemeyi düşünüyorum. Muhakkak gelin!

Peki bunlar haricinde burada neler mi yapabilirsiniz? Crate and Barrel’da eviniz için modern dekoratif eşyalara bakabilir, yorulursanız da buranın içerisinde bulunan Crate Cafe’de lattenizi içip, tatlılarını deneyebilirsiniz. Fauchon’un enfes eklerinden alıp evinize götürebilir, sabah saatlerinde gelirseniz buradaki taze kruvasanı, yanındaki tereyağıyla beraber tadabilirsiniz. Hafif yemekler için Organik’ime gidebilir, hafif yemeklerle işim olmaz diyorsanız Shake Shack’te hamburger ve leziz patates kızartmasına doyabilirsiniz.

Güzel bir gün olsun!