“Moda yaşam tarzının bir işlevidir; kalite, sağlamlık ve zamansızlıksa stilin işlevleridir.” Ralph Lauren bu sözüyle aslında modanın günlük yaşam pratiğimizde kapladığı yeri ve bizim ondan beklediklerimizi kusursuz şekilde özetliyor. Belki de giysileri ve aksesuarları heyecan verici yapan da yaşamımızda bu denli fonksiyonel bir yer tutarken aynı zamanda kendimizi ifade edebilmek için birer araç olabilmeleri. Tabii bir de değişime bu denli açık olmaları. Akla gelebilecek en zamansız ve işlevsel aksesuar olan saatler de belki de son on yıldır bir dönüşüm sürecinden geçiyor. Popülaritesi her geçen yıl artan akıllı saatler de bu dönüşümün en keyifli sonucu. O halde gelin Saat&Saat’in zengin seçkisinden ilhamla akıllı saatler konusunu mercek altına alalım.

Saat&Saat’ten USPA Connect

Saat&Saat’in Akıllı Saatler seçkisini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bundan birkaç yıl önce patlama dönemini yaşayan akıllı saatler artık o denli yeni değiller belki ama hayatımızın bir parçası haline geldikleri kesin! Son dönemde atheleisure giyime, hafif makyajlara ve yoğun cilt bakımına yönelmek gibi hamlelerle günlük alışkanlıklarımız değiştirirken, belki de vazgeçmediğimiz tek rutin artık çok daha fazla işlevi olan saatleri kullanmak oldu. “Fitness” takıntısı yerini “well-being”e yani iyi hissetme odaklı bir yaşam tarzına bırakırken akıllı saatler, günlük aktivitelerimizi izlemek, kalp atış hızımızı kontrol etmek gibi pek çok adımda yanımızdalar.

Saat&Saat’ten Wesse

Coperni’nin doğa dostu sprey elbisesinden, Sara Sallam’ın bireyleri teknoloji destekli gözetimden korumak için ürettiği takı ve aksesuarlardan oluşan Orwell koleksiyonuna birçok örneğin kanıtladığı gibi moda ve teknoloji dünyaları uzun zamandır flörtleşiyor. Giyilebilir teknolojilerin bir parçası olan akıllı saatleri de bu dünyalar arasındaki en sağlam ve tanınır köprü gibi düşünebiliriz.

Saat&Saat’ten Fitwatch

Mailleri takip etmekten, adım saymaya fonksiyonel işlevleriyle akıllı telefon bağımlılığımızı kontrol altına almaya yardımcı olan akıllı saatler, onlarla ilk tanıştığımız günlerden bu yana tasarım anlamında da çok aşama kaydetti. Artık onları yuvarlak formlarda, daha zarif ve renkli seçeneklerle de görebiliyoruz. Öyle ki klasik stiliyle tanınan ikonik editör Anna Wintour bile akıllı saat kullanıyor; Vogue ise onları “yüksek moda, teknolojik aksesuar” olarak tanımlıyor!

Saat&Saat’ten Diesel

Durum böyleyken elbette moda markaları da yeni ve gelişmiş akıllı saatler sunmak üzere harekete geçmiş durumda. Bundan birkaç yol önce teknoloji markalarıyla özdeşleşen akıllı saatler artık cinsiyetsiz ve vazgeçilmez bir aksesuar olarak lüks markaların da radarında. Akıllı saatleri bu denli cazip haline getirense hem cinsiyetsiz bir aksesuar olarak herkesi ilgilendirmeleri hem de bambaşka tavırları ve izleyici kitleleri olan markaları ortak bir ilgi alanında buluşturabilmeleri. Bunu yaparken de sesli görüşme, yüksek depolama hacmi, kamera ve uzun şarj süresi gibi pratik avantajları da beraberinde getirmeleri!

Saat&Saat’ten MK Connected

Saat & Saat’in Akıllı Saat Seçkisi ile Tanışın.

Yeni yıl kararlarınız arasında neler var? Her yıl listeye giren ama yılın ilk birkaç haftasından sonra ihmal ettiğimiz klasikler arasından sizin favoriniz hangisi? Egzersizi arttırmak, meditasyona zaman ayırmak, stilinizi yenilemek? Akıllı saatler tüm bu kararları listede onaylanmayı bekleyen bir madde olmaktan çıkarıp birer alışkanlığa dönüştürecek itiş gücünü sağlama konusunda da yardımımıza yetişiyor. Trend araştırması ajanslarının onlardan yalnızca 2023’te değil 2028’e dek yükselecek bir aksesuar olarak bahsetmesinin ardındaki neden de bu.

Saat&Saat’ten Huawei

O halde yılın en keyifli zamanlarından olan hediyeleşme dönemi de yaklaşırken sizi Saat&Saat’in Huawei’den Samsung’a, Fitbit’ten Garmin’e, Fitwatch’tan Amazfit’e, Diesel Connected’ten MK Connected ve USPA Connect’a birçok önemli markayı barındıran zengin akıllı saat seçkisine göz atmak için buraya alalım.