Yıllardır sahne performanslarını izlediğimiz, kendi parçaları müdavimlerinin dilinden düşmeyen, “Kesin albüm yapmalılar” denilen gruplar vardır. İşte Kung Fu da bu gruplardan biri… Lisedeki müzik odasından sahnelere uzanan süreçte, grupta birçok değişiklik olmuş olsa da, 9 senedir Kung Fu aynı üyelerle devam ediyor.

kungfu

Aslında 2006 yılında albüm kaydetmeye karar veren grup, prodüktörlüğünü kendilerinin yaptığı bu albümü Mart 2013′te çıkardılar. Biz de bu heyecanı onlarla beraber yaşamak için 12 Mart’ta Babylon’da yapılan lansman konserindeydik. Özellikle Kadıköy Buddah’daki sahne performanslarını izlemek isteyip de, yıllardır denk gelemediğim Kung Fu‘yu izleyecek olmanın sevinciyle en önde yerimizi aldık.

kung fu

Vokalde Öykü Akgürgen, gitarda Murat Altınöz, basta Alp Okçu, davulda Osman Konuray‘dan oluşan gruba bazı şarkılarda klavyede Emre Atakel eşlik etti.

kung fu

“Artık Benle Oynama” ile başlayan konserde albümde bulunan “Hala”, “Oyunbozan”, “Yanından Hiç Ayırma Beni”, “Olur Böyle Şeyler”i çaldılar. İlk videoları “Her Şey Sende” şarkısını şimdiden ezberlediğimi konser esnasında eşlik ederken fark ettim. Albüme adını veren “Tüm Bu Başlangıçlar” ise favorilerim arasında. Konserin ikinci şarkısı olan Barış Manço’nun “Eğri Büğrü” şarkısını yoğun istek üzerine kapanışta tekrar çaldılar ve yıllar önce bu şarkı için çekilmiş Kung Fu videosunu konser sonrası yayınladılar. Konsere damgasını vuran diğer bir nostaljik eser ise “Rüyalarda Buluşuruz” oldu. Eğlenip bol bol dans ettiğimiz bu konsere Babylon Lounge’da yapılan after party ile devam ettik.

Kung Fu albümden “Sahnedeki enerjiyi ve canlı çalımı kayıtlara yansıtmaya çalışan bir grubun albümü” diye bahsederken ne kadar doğru söylediklerini konser sonrası albümü dinleyince anlıyorsunuz. Bunca senedir bu albümü bekleyen hayranlarına gözünüz aydın diyor, Kung Fu’nun bunca yıl verdiği emeklerin karşılığını alabilmelerini umut edip, yeni konserlerini dört gözle beklediğimizin mesajlarını buradan yolluyoruz.