Bu aralar moda ve sanatı birleştiren çok doğru bir işbirliği gerçekleşti! Alexander McQueen, ikonik tasarımlı kurukafalı fularlarının 10. yılını kutlamak amacıyla, İngiliz ressam ve sanat koleksiyoncusu Damien Hirst ile özel bir işbirliği gerçekleştirdi. Çalışmalarında ölümü ve doğayı ön planda tutan Damien Hirst’ün bu koleksiyon için kusursuz bir seçim olduğunu düşünüyorum.

McQueen’in efsanevi kurukafalı fularlarına, çağdaş sanatın sansasyonel temsilcisi, yaşayan en varlıklı sanatçılar arasında sayılan İngiliz sanatçı Damien Hirst’ün sanatsal yorumunu katarak 30 yeni fular modeli sınırlı sayıda üretilmiş. Damien Hirst’ ün kendi entomoloji resimlerinden ilham alarak tasarladığı, kaşmir ve şifon ağırlıklı fularlarda; özellikle kelebek, böcek ve örümcek desenleri ön plana çıkmış. Koleksiyona ait çekimleri ve fular modellerinden en çok beğendiklerimi aşağıda görebilirsiniz:

Damien Hirst geçen sene Spin Painting adlı koleksiyonuyla Portakal Kültür ve Sanat Evi’nde İstanbul’daki ilk solo sergisini gerçekleştirmişti ve ben sergiyi hayranlıkla gezmiştim.

Koleksiyonu canlı olarak görmek istiyorsanız, Alexander McQueen’in Nişantaşı’ndaki mağazasında koleksiyondan ürünler yer alıyor, aklınızda bulunsun.

Koleksiyona ait video’yu da buradan seyredebilirsiniz:

McQueen Butik Adres: Abdi İpekçi Cad. Altın Sk. Ahmet Kara İş Hanı No:2 D:16 Nişantaşı/İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN