8455681598_fccab1db09

ali biçim7 Şubat günü benim için seminerlerle dolu, her şeyin ucu ucuna yetiştiği stresli bir gündü. Arkadaşımla geçirdiğimiz 2-3 haftanın da yüklediği negatif enerjiyi atmak için hafta sonunu bekleyemedik ve dedik ki: Bize yeni “biçim”ler gerek! İtiraf etmeliyim ki Ali Biçim‘in konserine  giderken, Galata’dan Bankalar Caddesi’ne inene kadar söylendim.Ne yani adam iki tane şarkı söylemişti, bunu mu dinleyecektik?

Bir daha önyargı mı? Asla! Konser çıkışı bu konuda baya iyi “biçim”lenmiştim!

IMG-20130303-WA0014Bir caz sevdalısı ve İlhan Erşahin’in yaptığı her işin de müridi olarak Nublu’yu açıldığı günden bu yana çok sevdim ama yine ben, Nublu‘yu bugüne kadar öyle de görmedim! Gören, bilen varsa söylesin. Hıncahınç dolmuş bir ortamda neredeyse balık istifiyken herkesin aynı frekansta buluştuğunu düşünün. Aynı kafada, aynı mimiklerde, aynı tınıda, aynı tadı aldığını… Sahneye çıkarken yaptığı elektro dansı, sanki sahnede Madonna varmış da bilmemkaç dansçısıyla muhteşem bir şov sergiliyormuş gibi izlettirebilmesine ne demeli? Şarkı aralarında sergilediği mini stand-up performanslarına güldürüyor, şarkılarını hep bir ağızdan söyletirken coşan topluluğu nasıl organize edeceğini biliyor ve tüm bunları yaparken fark etmediğimiz şey: Yarın sabah perte çıkıp, 2 gün dans etmekten ağrıyan tüm bacak kaslarınızı dinlendirecek olmanız.

Bir diğer yan etkisi de, bildiğiniz üzere Cirque De Soleil “Michael Jackson The Immortal Show” adıyla bir dünya turnesine çıkmıştı ve bu sebeple geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’daydı. Çalan tüm Michael Jackson şarkılarının sözlerinin bizim için değişmiş ve yeniden “biçim”lenmiş olması gerçeğiyle yüzleştik! Çünkü hepsine Türkçe ‘biçim’li devam ettik, MJ bizi affetsin ama tamamen içgüdüsel ve engellenemez bir durum!

Ali Biçim “Yeni ‘biçim’ler gerek!” diyerek “Baya İyi” adlı baya iyi turnesinin 2. durağında, 21 Mart Perşembe günü Nublu İstanbul‘da tekrar bizlerle. Uyarmalıyım ki içeride bağımlılık yapan performans var!

Baya saçma ama adam baya iyi gençler!

67086_623269347689259_1826265553_n