Geçen haftalarda Bodrum’daydım ve oralara gitmişken de bu sene Bodrum’da en çok konuşulacak olan mekanlardan biri olan AltÜst’ü keşfettim. Burayı nasıl tanımlarsın dersen ,Yalıkavak’ta menüsü ve eşsiz gün batımıyla lezzet severlerin yeni keşif noktası, kendine özgü “fun dine & drink” konsepti ile rahat ama akılda kalıcı bir deneyim vaat ediyor şeklinde tanımlayabilirim kesinlikle. Metropollerde artık  özellikle yeni nesil şefler ‘fun dining” trendi ile birlikte restoranlarına daha samimi ve doğal bir ambiyans kazandırmaya tercih ediyor. Bu akımı Bodrum’da da görmek sevindirici. Yerel, samimi ve eğlenceli bir mutfak anlayışı olan fun dine & drink’in birleşimi olan “fun dining” yaklaşımı AltÜst ile beraber Bodrum’a taşınıyor diyebilirm o halde😊

Altüst’ün farkı sadece konsepti ile de sınırlı değil…Yalıkavak’ın gün batımını hepimiz severiz ve gözü besleyen bu eşsiz manzarada bistronomik bir deneyim yaşamanız da bir yandan mümkün. Oldukça keyifli bir ambiyans eşliğide lezzetli tabakları denerken bir yandan da kalabalıktan uzak bir ambiyans sizi bekliyor.

Biraz da lezzetlere değinmek istiyorum. Hepimizin çok sevdiği Ege mutfağının bereketi ve lokal lezzetler daha çok ön plana çıkıyor.  Biz kalabalık bir grup olarak güzel bir sofrada çok başarılı bir deneyim yaşadık ve sizlere bol otlu falafel, avokadolu çiğ kabak salatası, levrek caponata, çökertme taco ve citrus tagliatelle’yi gönülden öneriyoruz. Sıra geldi kokteyllere o halde😊

Dünyadan ve Türkiye’den ödüllü ‘bartender’lardan aldığı reçetelerle oldukça zengin bir kokteyl seçkisine sahip AltÜst ekibi son dönemlerdeki tüm miksoloji trendlerini de menüye kattığını gözlemlemekteyim.  Sizlerin o anki ruh haline göre birçok farklı dokuyu barındıran menüde “Magic Margarita”, “Cowboy Killer”, “Buzlu Badem”, “Oooo Papatya”, “Pazarın Güzeli” şiddetle tavsiye ettiğim kokteyller.

Özel günlerini kutlamak isteyenler, üst katı rahatlıkla kullanabilir, haftanın belirli akşamlarında keyfinize dj performansı da eşlik edecek. Bodrum’un en yeni lezzetlerini ve kokteyllerini muhteşem manzara eşliğinde AltÜst Yalıkavak’ta keşfetmenizi tavsiye ederim. Her gün saat 16:00 itibariyle tercih edilecek mekânda samimi ve rahat bir ortamda yerel malzemelerle hazırlanmış kendine özgü lezzetler sunuluyor. Daha fazla Bodrum önerisi için takipte kalın!

Kapak Fotoğrafı: Pelin Zorlu

İlginizi çekebilir: Gastro Magger’dan Susona Bodrum