Benim gibi çoğu zaman, vakit geçirmek için Anadolu Yakası’nı tercih edenlerdenseniz, bu üç yeni mekana mutlaka uğramalısınız derim!

Kahvaltı: Kavanoz Pancakes & Biscuits

Bu mekan kapatılmıştır.

kavanoz

O sabah çocukluk arkadaşımla çok önceden sözleştiğimiz üzere erken saatlerde Moda’da Double Tree Hotel’in hemen arka sokağında bulunan Kavanoz’da buluşuyoruz. Çoktandır instagram’daki fotoğraflarına bakıp, buraya gelmeliyiz diyorduk zaten. Denemediğimiz tek pancakeçi olduğundan koştuk geldik. Girdiğimiz an güleryüzle karşılandık ve hemen siparişimizi verdik. Kavanoz Kahvaltı ve Kavanoz Tatlı Kahvaltı’yı denedik. Biscuit’leri de lezzetliymiş; ancak biz pancake yeme isteğiyle geldiğimizden onları denemeyi başka bir zamana bıraktık. Kavanoz Kahvaltı’da dört adet pancake, acuka, peynir, zeytin ezmesi gibi tuzlu seçenekler mevcuttu. Tatlı çeşidinde ise tahin pekmez ve reçel seçenekleri lezizdi. Açıkçası ben daha şekerli pancakeleri tercih ediyorum; ancak yine de Moda’ya geldiğinizde hoş bir seçenek olabilir.

Kavanoz Pancakes & Biscuits Adres: Caferağa Mah. Mühürdar Cad. No:79/A, Kadıköy / İstanbul

Kısa Bir Öğle Molası: Food Project Konum

foodprojects
Food Project

Moda’da Munchies’in hemen karşısında. Çok yeni ve tatlı bir mekan. Turuncunun hüküm sürdüğü Food Project’in duvarlarında bazı yemek ve tatlıların tarifleri var, kendi tariflerinizi de bu tarif paylaşım duvarına asabiliyorsunuz. Beğendiğiniz tarifleri de mutlaka alın, mutfaklarınızın şenleneceğine eminim. Burada her köşede kendileri tarafından üretilmiş ürünler bulunuyor. İç kısma girdiğimizde kocaman bir dolap içerisinde özel mezeler, yiyecekler, içecekler ve tatlılar mevcut. Özellikle ev yapımı çeşit çeşit limonatalar leziz ve sunumları da keyifli. Mezelerle beraber salata, omlet, kahvaltılıklar, köfte, lazanya gibi seçeneklere de mutlaka şans verin. Benden söylemesi!

Food Project Adres: Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad. No:33 Kadıköy / İstanbul

Akşam Kokteyli: Trombon

Bu mekan kapatılmıştır.

trombon
Trombon

Trombon, Bağdat Caddesi’ndeki büyük bir açığı kapatmış olup, güzel müzikler dinleyip, lezzetli kokteyller tadabileceğiniz aynı zamanda atıştırmalıklar da bulabileceğiniz bir yer ve akşamları çok keyifli. Ancak ben gündüz saatlerinde burada bulundum ve şimdilik yalnızca kahvelerini deneme fırsatım oldu. Caffe Vergnano’dan edindikleri kahve çeşitleri oldukça lezzetli olduğu gibi, Trombon’un atmosferi de beni oldukça mutlu etti. Samimi bir mahalle barı havasındaydı ki bu haliyle Feneryolu’nda bulunan Babbo’yu anımsattı bana. Şaşkınbakkal’ın en sevileni olacağını düşündüğüm Trombon’a mutlaka uğrayın!

Trombon Adres: Caddebostan Mah. Bağdat Cad. Noter Sok. No:16, Kadıköy / İstanbul

nooksbooks
Nooksbooks

Not: Defter el yapımı, nooksbooks! Çok hoş tasarımlar var, mutlaka incelemelisiniz 🙂